Małże należą do owoców morza, które ze względu na bogactwo składników odżywczych, takich jak witaminy, sole mineralne czy wysokiej jakości białko, a także dość charakterystyczny smak i sposób jedzenia ciągle zyskują nowych zwolenników, stale dbających o to, aby ich mięso pojawiało się wśród spożywanych posiłków.

Dostępne formy małży mrożonych

 • Mrożone małże bez muszli

  mrozone-malze-bez-muszli-180x110

  Po rozmrożeniu wystarczy poddać je krótkiej obróbce cieplnej – upiec, ugotować czy wrzucić na patelnię z rozgrzanym tłuszczem, aby otrzymać apetyczne mięczaki.

 • Mrożone małże w połówkach muszli

  mrozone-malze-w-polowkach-muszli-180x110

  Łatwo przygotujesz z nich pyszny, lekki obiad, przyrządzając je z masłem i białym winem.


Dowiedz się więcej

 • Korzystne ceny

  Oprócz troski o wysoką jakość naszych ryb i owoców morza dbamy także o ich rozsądne, ekonomiczne ceny. Bezpośrednia współpraca z rybakami i przedsiębiorcami, bez udziału pośredników, pozwala nam zadbać o to, abyś - kupując u nas – miał zawsze pewność, że nie przepłacasz.

 • Wysoka jakość

  Dzięki współpracy wyłącznie ze sprawdzonymi rybakami i producentami MAKRO może zapewnić jakość swoich produktów na najwyższym poziomie. Kupując je, możesz mieć pewność doskonałej jakości i wybornego smaku, a także tego, że każde danie na pewno uda się tak, jak tego oczekujesz.

 • Profesjonalna obsługa

  MAKRO dba o kwalifikacje swoich pracowników, dzięki czemu, wybierając towar, zawsze możesz liczyć na ich profesjonalną poradę w zakresie wyboru najlepszego dla siebie produktu na przykład małży mrożonych.

Świeżość owoców morza - małże
Jeżeli kupujesz małże mrożone, zwróć uwagę na sposób ich przechowywania w sklepie oraz datę ważności. Gdy kupujesz żywe małże, wybieraj te z zamkniętą muszlą. Jeżeli jest lekko otwarta, delikatnie uderz mięczakiem o stół - gdy się zamknie, małża jest świeża.

Ciekawostki
Małże gotujemy, nie używając wody, gdyż mięczaki te same wydzielają bardzo smaczny wartościowy sok. Proces gotowania nie powinien trwać więcej niż 2 minuty. Małże to świetny afrodyzjak, warto je podać na romantycznej kolacji we dwoje.


Inne produkty w kategorii owoce morza

 • Krewetki

  krewetki-180x110

  Krewetki mają białe, lekko słonawe mięso. Są świetnym dodatkiem do sałatek, potraw z ryżem czy makaronem.

 • Homary

  homary-180x110

  Homary, bliscy krewni naszego polskiego raka, charakteryzują się białym mięsem o niezwykle delikatnym smaku.

 • Przegrzebki

  malze-sv-jakuba-180x110

  Cechą charakterystyczną małży należących do tej odmiany jest muszla w kształcie wachlarza, o ciekawym wizualnie ubarwieniu.