Piwa i wina bezalkoholowe

Piwa i wina bezalkoholowe nie zawierają alkoholu, dlatego mogą być spożywane przez sportowców czy osoby na diecie.

Piwo w szklance

Smak i zastosowanie

Piwo i wino bezalkoholowe są najczęściej pozbawione alkoholu na ostatnich etapach procesu produkcji (wcześniejsze etapy przebiegają w ten sam sposób jak w przypadku odmian alkoholowych napojów). Reszta składu napojów pozostaje niezmienna, dlatego z reguły zachowują oryginalny smak i aromat. Wina i piwa bezalkoholowe są także mniej kaloryczne – alkohol to główny nośnik kalorii. Mogą być one spożywane przez osoby na diecie, kobiety karmiące piersią, sportowców oraz kierowców.

Piwo i wino bezalkoholowe – jak działają?

Trunki bezalkoholowe działają podobnie jak każdy inny napój. Po schłodzeniu doskonale orzeźwiają i nawadniają organizm. Są również świetnym zamiennikiem tradycyjnych alkoholi, w sytuacjach gdy ich spożycie nie jest wskazane. Piwo i wino z tej kategorii pakowane jest tak samo jak ich alkoholowe odpowiedniki – do butelek lub puszek, które przed spożyciem i po otwarciu najlepiej przechowywać w warunkach chłodniczych.
Piwo bezalkoholowe w kuflu

Piwa bezalkoholowe

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie piwami bezalkoholowymi, ponieważ mogą być spożywane m.in. przez kierowców oraz osoby na diecie odchudzającej.
Dowiedz się więcej
Wino bezalkoholowe w kieliszkach

Wina bezalkoholowe

Wina bezalkoholowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku napojów, ponieważ ich smak praktycznie nie odróżnia się od wersji zawierającej alkohol.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO