Ryby morskie

Mięso z ryby morskiej

Dlaczego warto jeść ryby morskie?

Mięso ryb morskich jest bardzo doceniane za łagodny smak, niską kaloryczność oraz zawartość unikalnych składników odżywczych. Jednak wartość odżywcza ryb zależy przede wszystkim od gatunku, sposobu i miejsca żerowania oraz wieku. Gatunki żyjące w zimnej wodzie zawierają dobroczynne kwasy tłuszczowe omega-3, rozpuszczalne w tłuszczu witaminy oraz pełnowartościowe i łatwo przyswajalne białko. Ponadto niemal każda ryba morska jest doskonałym źródłem selenu i jodu – pierwiastka wspierającego pracę układu hormonalnego, zwłaszcza tarczycy.

Najlepsze dania z ryb

W miejscowościach położonych blisko wody ryba morska należy do najczęściej i najchętniej przyrządzanych mięs. Im krócej jest poddana obróbce termicznej, tym lepiej, ponieważ zachowuje większość wartości odżywczych. Niektóre ryby warto przyrządzać na surowo – w postaci tatara lub jako główny składnik sushi. Znanym sposobem na smaczną rybę jest również krótkie grillowanie lub pieczenie. Dań z ryb nie może zabraknąć m.in. w restauracjach inspirowanych kuchnią japońską czy portugalską. 
Ryby morskie całe

Ryby morskie całe

Wybierając rybę w całości, należy kierować się pewnymi zasadami, które pomogą wyselekcjonować najwyższej jakości produkt. Ryba w całości, którą kupujemy, powinna być świeża i nieuszkodzona. Należy też zwrócić uwagę na oczy, łuskę oraz płetwy. Elementy te powiedzą nam, czy ryba była poławiana prawidłowo, jaki jest jej wiek i pochodzenie.
Dowiedz się więcej
Ryby morskie dzikie patroszone

Ryby morskie dzikie patroszone

Dzikie ryby morskie są aromatyczne, tłuste i można je wykorzystać na wiele sposobów – z tego powodu chętnie wybierane są przez miłośników gotowania na całym świecie.
Dowiedz się więcej
Ryby morskie hodowlane całe

Ryby morskie hodowlane całe

Mimo że hodowla ryb kojarzy się głównie z rybami słodkowodnymi, gatunki morskie także posiadają swoje hodowle. Ryby morskie hodowlane to np. łosoś atlantycki czy makrela.
Dowiedz się więcej
Ryby morskie hodowlane patroszone

Ryby morskie hodowlane patroszone

Ryby morskie hodowlane cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, dlatego większość sklepów spożywczych oferuje zarówno patroszone, jak i podzielone na części ryby żyjące w wodzie słonej oraz słodkiej.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO