Makarony, kasze, ryże

Makarony, kasze i ryże

Makaron w diecie człowieka

Makaron jest produktem żywnościowym wytwarzanym głównie na bazie mąki i wody oraz innych dodatkowych składników. Aby nadawał się do dłuższego przechowywania, po wyrobieniu ciasta i wykrojeniu odpowiedniego wzoru makaron poddawany jest suszeniu. Po ugotowaniu jest podstawą wielu popularnych dań, takich jak zupy czy zapiekanki. Świetnie smakuje z dodatkiem sosów albo na słodko, np. z serem czy musem owocowym.

Kasze i ryż – najważniejsze potrawy

Kasze i ryż są doskonałą alternatywą dla makaronu, cenioną przez ludzi od tysięcy lat. Dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, jak witaminy, antyoksydanty, minerały i błonnik. Kasze to lekko rozdrobnione lub jedynie pozbawione łuski nasiona zbóż, które dzięki dużej zawartości skrobi mają wysoką wartość odżywczą. Z kolei należący do rodziny wiechlinowatych ryż, uprawiany w ciepłym i gorącym klimacie, ze względu na unikalny skład jest podstawą wyżywienia 1/3 ludności świata.
Płatki śniadaniowe

Płatki śniadaniowe

Płatki śniadaniowe są nie tylko jednym z ulubionych dziecięcych przysmaków spożywanych na początku dnia, ale też ważnym elementem śniadań serwowanych w hotelach i restauracjach.
Dowiedz się więcej
Makarony kolorowe

Makarony

Makaron spaghetti, wstążki, rurki… wiele dań z różnych stron świata nie może się bez niego obejść, a hurtownie i sklepy oferują bogaty wybór kształtów, kolorów i rodzajów.
Dowiedz się więcej
Kasze

Kasze

Kasza od wieków jest używana jako jeden z podstawowych składników kulinarnych na świecie, dlatego jest obecna w wielu kuchniach świata i przy przyrządzaniu różnorodnych potraw.
Dowiedz się więcej
Ryże

Ryże

Ryż będący od tysiącleci podstawą wyżywienia 1/3 ludności świata doczekał się wielu odsłon chętnie wykorzystywanych w gastronomii i przemyśle spożywczym.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO