Konserwy rybne i mięsne

Szprotki w oleju w puszce

Konserwy mięsne – zalety

Żywność konserwowa dzięki sterylizacji oraz szczelnemu opakowaniu jest całkowicie pozbawiona szkodliwych mikroorganizmów, jak bakterie czy grzyby. Dzięki tej metodzie znajdujący się wewnątrz produkt może być przechowywany w temperaturze pokojowej nawet przez kilka lat. Pierwsze konserwy pojawiły się w Europie na początku XIX wieku i dzięki swojej trwałości szybko zyskały popularność. Od tego czasu konserwy mięsne są częstym elementem diety, zwłaszcza żołnierzy oraz podróżników.

Konserwy rybne – sposób na długie przechowywanie

W puszkach czy słoikach można zakonserwować niemal każdy produkt. Dużą popularnością cieszą się konserwy mięsne – zawierające szynkę, mielonkę lub wołowinę – spożywane najczęściej z dodatkiem pieczywa. Wśród licznych produktów tego typu na uwagę zasługują również konserwy rybne z różnorodnymi dodatkami, np. sosem pomidorowym lub olejem, oraz doskonałe na lunch sałatki rybno-warzywne.
Szprotki wędzone w oleju

Rybne

Przetwory rybne mają wiele zastosowań w gastronomii – można spożywać je jako dodatek do dań i używać jako składnika past kanapkowych lub lekkostrawnych sałatek.
Dowiedz się więcej
Konserwa mięsna

Mięsne

Przetwory z mięsa zamknięte w hermetycznych opakowaniach charakteryzują się wyjątkowym smakiem, trwałością i znacznie wydłużonym okresem przydatności do spożycia.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO