Kawa, herbata i kakao

Zarówno kawa, jak i herbata to jedne z najbardziej popularnych napojów na świecie. Dlatego wyróżniają się tak wielką różnorodnością rodzajów i sposobów przyrządzenia.

Ziarna kawy

Herbata i jej właściwości

Herbaty to napary powstałe z liści lub pąków określonej grupy roślin. Najczęściej są dzielone według sposobu ich wytwarzania oraz koloru powstałego napoju (zielona, biała, żółta itd.). Herbaty są dostępne pod różnymi postaciami – w formie torebek ekspresowych, sypkie, granulowane lub rozpuszczalne. Wśród licznych rodzajów herbat dużą popularnością cieszą się te aromatyzowane lub z dodatkiem owoców, kwiatów i przypraw, np. suszonych malin, płatków bergamotki czy kardamonu.

Kawa i kakao

Kawa ze względu na zawartość kofeiny należy do używek, ponieważ jej spożycie może pobudzać organizm oraz zwiększać sprawność myślenia. Zarówno kawa, jak i kakao oprócz branży spożywczej wykorzystywane są w innych dziedzinach przemysłu, np. farmaceutycznym lub kosmetycznym. Ponadto kakao świetnie się sprawdza zarówno w formie napoju, jak i cenionych słodyczy (czekolada, pralinki, batony).
Gorąca kawa i ziarna kawy

Kawa

Kawa, zawierająca kofeinę, uchodzi za jedną z najpopularniejszych używek na świecie.
Dowiedz się więcej
Herbata

Herbata

Herbata jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Swój sukces zawdzięcza ogromniej różnorodności smakowej oraz zawartości teiny, mogącej działać stymulująco na układ nerwowy.
Dowiedz się więcej
Kakao

Kakao i czekolady

Kakao i powstałe na jego bazie produkty należą do grupy najpopularniejszych słodyczy na świecie. Ziarna kakaowca są także wykorzystywane w kosmetyce oraz w medycynie.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO