Mleko

Mleko

Co zawiera mleko?

Białe, pachnące i lekko słodkie mleko jest bardzo często używane do przygotowania zarówno słodkich, jak i wytrawnych dań. Chętnie wypijane jest z dodatkiem rozpuszczonej czekolady lub sypkiego kakao. Mleko jest ważnym składnikiem diety człowieka od ponad 11 tysięcy lat, ponieważ posiada wysoką wartość odżywczą. Znajdujące się w nim witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz spora dawka wapnia pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a lipidy i kwas mlekowy poprawiają napięcie oraz ogólny wygląd skóry.

Różne rodzaje mleka

Na półkach sklepowych najczęściej znajdujemy mleko krowie i kozie o różnej zawartości tłuszczu. Można się nim delektować bez ograniczeń – wyjątek stanowią osoby, które mają uczulenie. W takim przypadku należy sięgać po kartony z dopiskiem „bez laktozy”, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych wzdęć, bólu brzucha czy biegunki. Częstym zamiennikiem mleka są napoje roślinne wytworzone m.in. z soi, owsa albo migdałów. Te alternatywy dla mleka krowiego stale zyskują popularność, powinny więc znajdować się w każdym miejscu serwującym kawę. 
Mleko świeże

Mleko świeże

Mleko to uniwersalny produkt, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Produkt ma bardzo szerokie zastosowanie i daje duże możliwości przygotowywania dań na zimno i ciepło. W ofercie hurtowni dostępne są mleka świeże renomowanych producentów.
Dowiedz się więcej
Mleko UHT

Mleko UHT

Mleka UHT dostępne są w kartonach oraz plastikowych lub szklanych butelkach. Zaletami produktu są długa przydatność do spożycia oraz stosunkowo neutralny smak. Ze względu na szerokie zastosowanie kulinarne nie może go zabraknąć w żadnej kuchni.
Dowiedz się więcej
Mleko bez laktozy

Mleko bez laktozy

Mleka bez laktozy zyskują coraz większą popularność. Obecnie dostępne są niemal w każdym sklepie spożywczym, tuż obok mleka świeżego i UHT. W ofercie hurtowni dostępne są różnego rodzaje mleka, które zaspokoją potrzeby każdego klienta.
Dowiedz się więcej
Mleko kozie i owcze

Kozie, owcze

Mleka kozie i owcze są mniej popularne niż mleka krowie, jednak zdobywają coraz więcej zwolenników.
Dowiedz się więcej
Mleko roślinne

Mleko roślinne

Mleka roślinne cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu o różnorodnym smaku i zastosowaniu.
Dowiedz się więcej
Mleko smakowe

Mleko smakowe

Mleka smakowe już od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Chętnie wybierane są zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, którzy lubią słodkie napoje. Mleka smakowe nie wymagają przechowywania w warunkach chłodniczych. Dostępne są w wygodnych kartonach.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO