Dekoracje Deserowe

Babeczka czekoladowa z kolorową posypką

Odpowiednia dekoracja wypieków

Efektowna dekoracja sprawi, że wypieki i desery będę przyciągały wzrok wszystkich gości. Jest to ważne zwłaszcza przy tortach przygotowywanych na szczególne okazje, np. urodziny, ślub czy komunię. Do tego celu najczęściej stosuje się kremy i masy cukrowe oraz barwniki spożywcze, nadające im pożądany kolor. Do wypieków o nietypowym kształcie i składającym się z wielu dodatków warto użyć specjalnych klejów spożywczych, które doskonale łączą poszczególne elementy, np. plastry lukru plastycznego lub warstwy marcepanu.

Najlepsze dodatki cukiernicze

Doskonałą dekoracją, idealnie nadającą się do wypieków na ważne uroczystości, mogą być grafiki, np. zdjęcia wydrukowane na jadalnym opłatku lub papierze cukrowym. Piękną i elegancką dekoracją deserów oraz tortów są kompozycje z owoców sezonowych lub egzotycznych oraz galaretki. Najprostsze i najłatwiejsze w użyciu na co dzień dodatki cukiernicze to wiórki czekoladowe, lukry, posypki oraz gotowe dekoracje cukrowe.

Budynie

Budyń waniliowy to jedno z ulubionych deserów dzieci i dorosłych, a także ważny składnik mas tortowych, przekąsek i różnorodnych wypieków.
Dowiedz się więcej

Kiśle

Kisiele to jedne z ulubionych deserów, smaczne nadzienia do bułeczek, a także istotne składniki mas dodawanych do wypieków i wafli.
Dowiedz się więcej

Galaretki

Galaretki są nie tylko cenionym deserem, chętnie spożywanym zwłaszcza w upalne dni, ale także ważnym składnikiem niektórych wyrobów cukierniczych i elementem dekoracyjnym ciast.
Dowiedz się więcej

Drożdże

Drożdże odgrywają istotną rolę w przemyśle spożywczym, zwłaszcza w piekarnictwie, gdzie odpowiadają za właściwy wzrost i puszystość ciast.
Dowiedz się więcej

Do wypieków

Żaden kucharz nie może obyć się bez produktów do pieczenia ciast, babeczek czy pieczywa. Do obowiązkowych pozycji należy proszek do pieczenia, jednak warto zaopatrzyć się również w inne produkty dostępne w naszej hurtowni.
Dowiedz się więcej

Do pieczenia

Wypieki nie muszą być nudne. Warto czasami zabarwić ciasto, babeczki czy kremy, aby uzyskać niepowtarzalny efekt. Barwniki spożywcze są bardzo chętnie wykorzystywane przez kucharzy i piekarzy, którzy chcą zapewnić swoim klientom nie tylko wspaniały smak wypieków, ale również dodać im walory estetyczne.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO