JAJA

Jajka

Co kryją jajka?

Jajo kurze waży około 50-70 g i w ponad 80% składa się z wody. Resztę stanowią białka, tłuszcze, węglowodany oraz liczne składniki mineralne. Najpopularniejsze i najczęściej używane jajka pochodzą od kur – przeciętna nioska rocznie może znieść ponad 300 sztuk. Na sklepowych półkach można spotkać również jaja przepiórcze, kacze lub strusie, które są cenione za wyjątkowe walory smakowe. 

Jajka w diecie 

Jaja pełnią niezwykle istotną funkcję w jadłospisie – w większości składają się z łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego, które wpływa m.in. na prawidłowy rozwój i wzrost kości. Jest to jedyny produkt zawierający aminokwasy egzogenne, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Unikalny skład oraz stosunkowo niska kaloryczność sprawiają, że jajka są często stosowanym produktem w dietach, również mających na celu zrzucenie zbędnych kilogramów. Jajka są niezwykle ważne w przygotowywaniu wielu dań - nie może ich zabraknąć m.in. w cukierni, śniadaniowni czy barze mlecznym. 
Jaja od kur z wolnego wybiegu

Z wolnego wybiegu 

Jajka znajdują zastosowanie w wielu potrawach. Z ich udziałem szef kuchni przygotuje zarówno przystawki, przekąski, desery, jak i dania główne. W naszej hurtowni dostępny jest szeroki wybór jaj od kur z wolnego wybiegu.
Dowiedz się więcej
Jaja od kur z chowu ściółkowego

Chów ściółkowy

Hodowla kur może odbywać się w różnych warunkach. Jedną z metod hodowlanych jest chów ściółkowy. W ofercie hurtowni dostępne są jaja o różnych oznaczeniach, w tym „2”, czyli od kur z chowu ściółkowego.
Dowiedz się więcej
Jaja ekologiczne

Jaja ekologiczne

Jajka są niezwykle uniwersalnym produktem spożywczym, który może być dodawany do wielu dań na ciepło i zimno. W naszej hurtowni dostępne są jajka pochodzące od kur żywionych pokarmem spełniającym normy produkcji ekologicznej.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO