Pranie i prasowanie

Płyny do prania i ręczniki

Środki piorące – rodzaje i zastosowanie

Obecnie sklepy i drogerie oferują duży wybór środków do prania różnego rodzaju tkanin. Dostępne są m.in. proszki do prania, płyny do prania, kapsułki do prania, płyny do płukania czy odplamiacze. Wszystkie produkty znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i biurach, hotelach, restauracjach czy lokalach usługowych. 

Preparaty, które ułatwiają prasowanie 

Do prasowania można wykorzystać specjalne preparaty, które znacznie usprawnią tę czynność. Coraz częściej wykorzystywane są spraye lub płyny, które wnikają we włókna tkanin. Specjalna formuła zmiękcza materiał, dzięki czemu jest on bardziej podatny na prasowanie. Wszelkiego rodzaju produkty do prasowania są praktycznym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku konieczności prasowania dużej ilości tkanin.
Proszek do prania

Proszki

Proszki do prania pomagają usunąć zabrudzenia, plamy i nieświeży zapach ubrań oraz tekstyliów znajdujących się w pomieszczeniach (zasłony, firany, koce).
Dowiedz się więcej
Płyn i żel do prania

Płyny i żele

Żele i płyny do prania łatwo rozpuszczają się w wodzie, zapewniając tkaninom świeży zapach i czystość nawet przy skróconym cyklu prania.
Dowiedz się więcej
Kapsułka do prania

Kapsułki i tabletki

W ostatnich latach kapsułki i tabletki do prania cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ nie wymagają dozowania, jak w przypadku proszków czy płynów.
Dowiedz się więcej
Wybielacz i odplamiacz do tkanin

Wybielacze i odplamiacze

Wybielacze i odplamiacze mają na celu usunięcie nawet opornych zabrudzeń z powierzchni tkanin, przy równoczesnej ochronie koloru lub bieli.
Dowiedz się więcej
Kolorowe ręczniki

Ochrona kolorów

Proszek lub płyn do prania kolorów pomagają odświeżyć i wyczyścić tkaniny przy równoczesnym zachowaniu intensywnych barw nawet na bardzo delikatnych materiałach.
Dowiedz się więcej
Płyn do płukania tkanin

Do płukania

Płyny do płukania oprócz środków piorących należą do jednych z najpopularniejszych detergentów nadającym tkaninom miękkość i przyjemny zapach.
Dowiedz się więcej
Krochmal do tkanin

Krochmal

Stosowany od stuleci krochmal nie tylko usztywnia tkaniny, ale także zabezpiecza je przed wchłanianiem kurzu lub wilgoci oraz chroni przed bakteriami.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO