Woda

Szklanki z wodą

Woda i jej rodzaje

Woda jest podstawowym napojem i pełni decydującą rolę w diecie człowieka. Uczestniczy niemal w każdej czynności organizmu, m.in. w procesie przemiany materii i oddychania, regulacji temperatury ciała oraz właściwej pracy mózgu. Ma także istotny wpływ na wygląd, bo dzięki nawilżeniu skóry może przyczynić się np. do spłycania zmarszczek. Najlepsza woda do picia zawiera odpowiednią ilość soli mineralnych. Najzdrowsza woda, spełniająca te wszystkie warunki, jest dostępna w sklepach i hurtowniach w butelkach o różnej pojemności.

Mineralna – najlepsza woda do picia?

Woda mineralna to woda zawierająca makro- i mikroelementy w ilościach korzystnych dla zdrowia. Najzdrowsza woda mineralna pochodzi z głębokich podziemnych złóż wolnych od zanieczyszczeń i w zależności od zawartości jest przeznaczona do kąpieli leczniczych lub spożycia. Ze względu na znajdujące się w niej składniki może mieć charakterystyczny smak, aromat oraz mniejszą klarowność niż woda źródlana.
Woda niegazowana

Niegazowana

Woda niegazowana odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu, a jej jakość ma duży wpływ nie tylko na samopoczucie, ale i zdrowie, dlatego warto znać jej skład i pochodzenie.
Dowiedz się więcej
Woda gazowana

Gazowana

Woda gazowana wyróżnia się obecnością pęcherzyków powietrza, powstałych w wyniku nasycenia dwutlenkiem węgla. Podczas picia jej właściwości musujące powodują większe uczucie chłodu i orzeźwienia.
Dowiedz się więcej
Woda smakowa

Smakowa

Wody smakowe cieszą się dużą popularnością w okresie letnim – głównie wśród młodzieży oraz dzieci. Delikatny smak cytrusów, brzoskwini czy jabłek działa orzeźwiająco, zwłaszcza podczas uciążliwych upałów.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO