Składniki Do pieczenia

Ciasta, bułki, torty – aby wypieki były udane, konieczne są środki, dzięki którym nabiorą smaku i odpowiednio wyrosną.

Składniki do pieczenia ciasta

Środki do wypieków

W zależności od rodzaju ciasta jego puszystość i konsystencję nie tylko gwarantuje odpowiednio dobrana mąka, ale także środki spulchniające. Do pieczenia ciast drożdżowych używane są oczywiście drożdże, które po połączeniu z płynem i cukrem, pod wpływem ciepła, zaczynają pączkować, co prowadzi do powstania w cieście pęcherzy wypełnionych powietrzem. Drożdże nadają wypiekom charakterystycznego aromatu i smaku, a gotowe ciasto pod wpływem ich działania jest miękkie i pulchne. Innym popularnym spulchniaczem wykorzystywanym do wypieków jest soda oczyszczona lub bardziej znany proszek do pieczenia, które są ważnymi składnikami ciasteczek, babek piaskowych albo muffinek.

Najlepsze składniki do pieczenia ciast

Oprócz spulchniaczy i dodatków bardzo ważnym składnikiem większości ciast są mąka, cukier, jaja oraz tłuszcz, np. masło, śmietana lub olej. Zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy składnikami daje pewność, że ciasto odpowiednio wyrośnie i po wystudzeniu będzie dobrze smakować. Dla wzbogacenia smaku do pieczenia np. muffinek albo ciastek można użyć słodkich dodatków, jak czekolada czy owoce.

Deserowe i do wypieków

Aby wypieki prezentowały się jeszcze lepiej, warto użyć dodatków cukierniczych, które uatrakcyjnią wygląd tortów, ciast i słodkich deserów.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO