Sery i twarogi

Sery i twarogi

Sery na wiele sposobów

Uważa się, że ser konsystencją przypominający mozzarellę produkowano już ponad 7500 lat temu na Kujawach. Obecnie łącznie na świecie istnieje ponad 4000 gatunków serów i dzieli się je na różne rodzaje pod względem sposobu wytwarzania i rodzaju dojrzewania. Najpopularniejsze są sery twarde używane do kanapek, zapiekania i jako przekąski. Wielkim powodzeniem cieszą się także miękkie sery z przerostem pleśniowym, charakteryzujące się nieraz bardzo wyrazistym smakiem i charakterystycznym aromatem. Dzięki nim możemy się cieszyć tak wspaniałymi potrawami jak kremowe zupy, aromatyczne dania mięsne czy typowo serowe zapiekanki. Różne rodzaje sera muszą się znaleźć w restauracjach kuchni włoskiej czy francuskiej. 

Wyśmienite twarogi i twarożki

Twaróg zaliczany jest do grupy serów kwasowych, niedojrzewających. Świeży powinien mieć białą barwę i przyjemny śmietankowy zapach. W zależności od ilości tłuszczu może przyjąć konsystencję kremową lub grudkowatą. Ze względu na dużą zawartość witamin, magnezu, potasu i cynku twaróg warto włączyć do codziennej diety np. jako dodatek do naleśników, pierogów czy kanapek.
Twarogi

Twarogi

Twaróg jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów sera o różnym zastosowaniu. W ofercie dostępne są takie produkty jak twaróg sernikowy, twaróg chudy czy twaróg bez laktozy. Asortyment jest bardzo szeroki i dostosowany do potrzeb i gustu konsumentów.
Dowiedz się więcej
Sery twarde

Twarde

Sery można wykorzystywać na wiele różnych sposobów, dlatego na dobre zagościły w spiżarniach wielu konsumentów. Zapotrzebowanie na te produkty jest ogromne, dlatego są one powszechnie dostępne.
Dowiedz się więcej
Sery żółte

Żółte

Żółte sery to niezwykle popularne wśród konsumentów produkty spożywcze. Mają bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Nasza hurtownia oferuje bogaty wybór najbardziej lubianych przez klientów serów.
Dowiedz się więcej
Sery pleśniowe

Pleśniowe

Ser pleśniowy uważany jest za wykwintny przysmak. Tylko w samej Francji produkowanych jest kilkaset gatunków serów pleśniowych. W naszej ofercie dostępne są najpopularniejsze rodzaje sera, chętnie wybierane przez polskich konsumentów.
Dowiedz się więcej
Ser feta

Typu feta

Ser typu feta jest kulinarnym symbolem kuchni greckiej, który już dawno przejęli Polacy. Konsumenci cenią ser ze względu na walory smakowe i szerokie zastosowanie w kuchni. Nasza hurtownia zaopatruje sklepy i lokale gastronomiczne w najwyższej jakości sery feta.
Dowiedz się więcej
Mozzarella

Mozzarella

Sery mozzarella cenione są przez konsumentów nie tylko ze względu na znakomity, delikatny smak, lecz także szerokie zastosowanie w kuchni. Bez tego składnika nie obejdzie się pizza, lasagne czy caprese. Nasza hurtownia zaopatruje sklepy i lokale gastronomiczne w najlepsze sery mozzarella, chętnie wykorzystywane przez Polaków.
Dowiedz się więcej
Serki kanapkowe

Serki kanapkowe

Serki kanapkowe to doskonały sposób na urozmaicenie tradycyjnych kanapek. Doskonale komponują się zarówno ze słodkimi dżemami, jak i wytrawnymi dodatkami lub warzywami. Serki kanapkowe to niezwykle popularny wśród konsumentów produkt, który można wykorzystać również na wiele innych sposobów – w odpowiedzi na te upodobania nasza hurtownia oferuje mnóstwo ich rodzajów i smaków.
Dowiedz się więcej
Serki wiejskie

Serki wiejskie

Serki wiejskie to niezwykle odżywczy i smaczny produkt, wybierany przez osoby dbające o zdrowy styl życia. Aby zaspokoić potrzeby konsumentów, oferujemy duży wybór serków wiejskich w różnych smakach.
Dowiedz się więcej
Ser kozi i owczy

Kozi i owczy

Polscy konsumenci często poszukują alternatywy dla serów z mleka krowiego. Coraz częściej w sklepach pojawiają się znakomite sery kozie i owcze w różnych odmianach. Nasza hurtownia pozyskuje takie produkty spożywcze tylko od zaufanych dostawców.
Dowiedz się więcej
Sery topione

Topione

Sery topione bardzo często wykorzystywane są do smarowania pieczywa czy tostów. Stanowią pyszny zamiennik tradycyjnych twarożków, serów żółtych czy serków kanapkowych. Sery topione wybierane są przez konsumentów przede wszystkim ze względu na pyszny smak i łatwość przygotowywania posiłków.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO