Przyprawy i produkty instant

Produkty instant to takie, które po zalaniu płynem niemal natychmiast są gotowe do spożycia lub dalszego przetworzenia, jak zupy w proszku, płatki błyskawiczne czy kawa rozpuszczalna.

Przyprawy - różne rodzaje

Produkty instant i ich zalety

Produkty instant to zazwyczaj produkty sprzedawane w formie sypkiej. Proszek lub granulki rozpuszczają się w płynie niemal błyskawicznie, tworząc wybraną potrawę lub jej składnik, np. sos, kisiel, zupa. Dania w tej formie doskonale sprawdzają się w podróży, bo są lekkie i w większości nie wymagają dalszego gotowania. Wystarczy proszek zalać wrzątkiem w ilości podanej w instrukcji, rozpuścić zawartość opakowania i ewentualnie odczekać, aż danie odpowiednio zgęstnieje.

Najlepsza hurtownia przypraw

Dania instant zazwyczaj są przygotowane tak, że nie ma potrzeby poprawiać ich smaku. Jeśli jednak są zbyt łagodne lub mało wyraziste, najlepiej doprawić je wedle uznania. Takie miejsca jak hurtownia przypraw obfitują nie tylko w przyprawy częściowo rozdrobnione czy sproszkowane, ale również w charakterystyczne dla danej kuchni mieszanki (np. indyjskie), dostępne często w formie instant.
Mieszanka przypraw

Przyprawy

Przyprawy mają decydujący wpływ na smak i aromat potraw. Warto używać ich z umiarem i w odpowiednio dobranych proporcjach, dzięki czemu nadadzą daniom odpowiedniego charakteru.
Dowiedz się więcej
Zupy instant

Produkty instant 

Produkty typu instant mają za zadanie maksymalnie ułatwić przygotowanie posiłku lub napoju. Po rozpuszczeniu w płynie stanową samodzielną potrawę lub istotny jej składnik.

Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO