Napoje gazowane

Coca Cola i pizza

Napoje gazowane – jak powstają?

Napoje gazowane produkowane są z przefiltrowanej wody oraz różnorodnych dodatków nadających określony smak, aromat i kolor. Po połączeniu wszystkich składników napój zostaje najpierw schłodzony, a następnie nasycony dwutlenkiem węgla, dzięki czemu uzyskuje właściwości orzeźwiające. Gazowane napoje trafiają najczęściej do sklepów i hurtowni w szklanych lub plastikowych butelkach. Większość z nich jest źródłem cukrów prostych. Jedynie napoje typu „light” zamiast cukru mają w składzie substancje słodzące, dzięki czemu wyróżniają się znacznie niższą wartością energetyczną.

Gazowane napoje – przechowywanie

Po schłodzone napoje gazowane typu cola, lemoniada czy oranżada najchętniej sięgają młodzi ludzie. W restauracjach czy barach większość z nich stanowi bazę drinków o różnorodnym składzie i smaku. Napoje gazowane dzięki nasyceniu dwutlenkiem węgla są bardziej wyraziste w smaku i mogą być przechowywane dłużej niż soki i napoje bez gazu.
Napój Coca Cola z pizzą

Cola, Fanta, Sprite

Cola, fanta i sprite powstały w Stanach Zjednoczonych i obecnie należą do jednych z najbardziej rozpoznawanych napojów na świecie.
Dowiedz się więcej
Oranżada z lodem

Owocowe i oranżady

Po napoje owocowe i oranżady chętnie sięgają zarówno dzieci, jak i dorośli. Są one dostępne niemal wszędzie – w hurtowniach, sklepach oraz lokalach gastronomicznych.
Dowiedz się więcej
Tonik z limonką i lodem

Tonic

Orzeźwiający tonik o charakterystycznym lekko gorzkim smaku jest szeroko stosowany do przygotowania koktajli oraz różnorodnych drinków alkoholowych.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO