Dania gotowe

Wiele gotowych potraw można zamrozić, by móc je wykorzystać w późniejszym terminie. Dzięki mrożeniu zachowają smak i aromat nawet przez kilka miesięcy.

Sałatka z warzyw

Podział gotowych dań

Dania gotowe można podgrzać i zaserwować w bardzo krótkim czasie. Z reguły ich przyrządzenie nie wymaga większego zaangażowania, dlatego świetnie się sprawdzają w sytuacjach, gdy nie ma czasu lub możliwości przygotowania posiłku w sposób tradycyjny. Tego typu rozwiązania są szczególnie cenione np. na biwaku, w pracy czy podczas dłuższej podróży. Niektóre dania gotowe są półproduktem i wymagają dalszej obróbki termicznej oraz uzupełnienia istotnymi dodatkami. Tak jest w przypadku wielu niektórych zup, np. butelkowanego żuru lub skoncentrowanego barszczu czerwonego.

Gotowe dania obiadowe – jak przyrządzić?

W ofercie gotowych dań znajdują się takie, które wystarczy jedynie przełożyć do naczynia i podgrzać do pożądanej temperatury. Wiele potraw wymaga również krótkiego podsmażenia z niewielkim dodatkiem tłuszczu (krokiety, kopytka). Sporą grupę stanowią gotowe dania obiadowe, umieszczane w specjalnych pojemnikach, przeznaczonych do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych, np. potrawy mięsne, warzywne albo z dodatkiem ryżu.
Zupa krem z pomidorów

Zupy

Zupy są szybką i łatwą w przygotowaniu formą posiłku. Na rynku dostępne są zupy gotowe, wymagające przed spożyciem jedynie podgrzania i ewentualnego doprawienia.
Dowiedz się więcej
Sałatka warzywna

Sałatki i surówki

Sałatki i surówki są ważnym składnikiem obiadu lub lunchu, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy dostęp do świeżych warzyw jest ograniczony.
Dowiedz się więcej
Przystawki i przekąski

Przystawki, przekąski

Faszerowane papryczki, suszone pomidory w oleju czy galaretka wieprzowa to tylko niektóre z przystawek popularnych zarówno w restauracjach, jak i podczas domowych przyjęć.
Dowiedz się więcej
Hummus klasyczny

Pasty kanapkowe, hummus

Pasty kanapkowe są nie tylko częstym dodatkiem do pieczywa. Stanowią także podstawę tartaletek – niewielkich kanapeczek serwowanych podczas przyjęć i bankietów.
Dowiedz się więcej
Pizza

Pizza i foccacia chłodzona

Gotowa pizza lub foccacia to produkty bardzo dobrze znoszące mrożenie i podgrzanie w piekarniku.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO