Napoje

W grupie napojów mieści się mnóstwo płynów, których zadaniem jest przede wszystkim zaspokojenie pragnienia. W zależności od upodobań mogą być to napoje gazowane, niegazowane, wody, soki lub nektary.

Napoje owocowe

Napoje i ich rodzaje

Napoje, choć przede wszystkim gaszą pragnienie, pełnią również inne funkcje – np. mogą dostarczać niezbędnych wartości odżywczych,  tak jak napoje izotoniczne dla osób aktywnych fizycznie. Wiele napojów zamiast cukru dosładzanych jest jego zamiennikami, dzięki czemu są mniej kaloryczne. Do grupy napojów zalicza się przede wszystkim soki, nektary owocowe oraz mieszanki soków z dużą domieszką wody. Napoje to także woda, kawa, herbata, kakao, oranżada oraz wiele innych produktów płynnych. Osobne grupy napojów tworzą soki warzywne i przecierowe (wyróżniające się znacznie większą gęstością), a także napoje gazowane i alkoholowe.

Hurtowania napojów online i stacjonarna

Napoje są bardzo ważną częścią branży spożywczej, należąc do grupy najczęściej spożywanych produktów. Dobrze wyposażona hurtownia napojów oferuje te produkty w różnych opakowaniach – kartonach, butelkach szklanych i plastikowych, puszkach, słoikach lub woreczkach. Część napojów sprzedawana jest w formie proszku lub rozpuszczalnej i wymaga przygotowania – np. kawa, herbata albo gorąca czekolada.
Woda niegazowana

Woda

Woda jest absolutnie niezbędnym płynem do życia. Aby dorosły człowiek mógł prawidłowo funkcjonować, powinien wypijać jej nawet do 3,5 l dziennie.
Dowiedz się więcej
Nektar z wiśni

Soki i nektary

Nektary i soki to napoje bazujące na owocach. Nie tylko zapewniają różnorodny smak – mogą dostarczać organizmowi również wiele składników odżywczych, takich jak witaminy czy makro- i mikroelementy.
Dowiedz się więcej
Coca Cola i pizza

Napoje gazowane

Napoje gazowane należą do grupy napojów bezalkoholowych, a ze względu na skład znacznie różnią się barwą, aromatem oraz smakiem.

Dowiedz się więcej
Lemoniada z cytryną

Napoje niegazowane

W grupie napojów niegazowanych mieszczą się różnorodne produkty, zazwyczaj działające orzeźwiająco i skutecznie gaszące pragnienie.
Dowiedz się więcej
Syrop owocowy

Syropy

Syropy to gęste płyny o szerokim zastosowaniu. Mogą być dodatkiem do napojów i alkoholi, ale także do dań i przekąsek takich jak budyń lub naleśniki.
Dowiedz się więcej
Napoje izotoniczne

Energetyki i izotoniki

Energetyki i izotoniki to napoje spełniające zupełnie inne funkcje – jedne dodają energii, a drugie uzupełniają niedobory elektrolitów w organizmie.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO