Cukier

Cukier i jego zamienniki pełnią niezwykle ważną funkcję w ludzkiej diecie. To ważne dodatki do wszystkich słodyczy, ciast oraz słodkich deserów.

Cukier biały i trzcinowy

Rola cukru w życiu człowieka

Cukier jest obecny niemal we wszystkich potrawach. Choć naturalnie występuje w owocach i warzywach, bez jego dodatku nie istniałyby słodycze, desery czy słodkie wypieki. Zaczęto go rafinować ponad 10 000 lat temu w Nowej Gwinei, gdzie powstały pierwsze plantacje trzciny cukrowej. W Europie cukier stał się powszechny dopiero w XIX wieku, kiedy zaczęto go wytwarzać z buraków cukrowych. Obecnie trudno sobie wyobrazić przygotowanie wielu potraw i przysmaków bez słodkiego smaku, jaki daje cukier.

Słodziki – alternatywa dla cukru

Słodziki to związki chemiczne mające słodki smak i zastępujące cukier. Wyróżniają się znacznie niższą wartością energetyczną, dlatego są stosowane w diecie podczas odchudzania oraz niektórych chorób, np. cukrzycy. Słodziki – choć nadają słodkości potrawom czy napojom – nie wywołują próchnicy zębów, dlatego są szeroko stosowane w produkcji gum do żucia. Występują najczęściej w formie sypkiej, płynnej lub niewielkich drażetek.
Cukier biały

Cukier biały

Cukier biały należy do najpopularniejszych na świecie, jako dodatek do wielu dań i napojów pełni niezwykle ważną rolę w przemyśle spożywczym oraz przetwórstwie.[No text in field]
Dowiedz się więcej
Cukier trzcinowy

Cukier trzcinowy

Cukier trzcinowy towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat i pełni niezwykle ważną funkcję nie tylko w wielu kuchniach świata, lecz także w całym przemyśle spożywczym.
Dowiedz się więcej
Słodziki

Słodziki

Słodziki naturalne i syntetyczne coraz częściej zastępują tradycyjny cukier nie tylko w wielu przetworzonych produktach spożywczych, ale także jako dodatek deserów czy napojów przygotowywanych w domu.
Dowiedz się więcej
Dżemy malinowe

Dżemy, miody i kremy

Dżemy, miody oraz kremy to produkty, które nie tylko świetnie nadają się na śniadanie, ale również jako składnik wielu słodkich deserów.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO