Masło i tłuszcze

Masło

Które tłuszcze warto spożywać?

Wszystkie jadalne tłuszcze najogólniej dzielą się na roślinne i zwierzęce – te znajdują się w większości produktów nabiałowych oraz każdym mięsie. Najwięcej tłuszczu zawiera wieprzowina – zwłaszcza boczek, smalec czy karkówka. Do zdecydowanie chudszego mięsa zaliczane są drób oraz niektóre części cielęciny, które przez niższą kaloryczność uważane są za zdrowsze i łatwiej przyswajalne. Wyjątkiem są ryby, ponieważ nawet najtłustsze obfitują w kwasy omega-3, wspomagające wiele funkcji organizmu, w tym układu immunologicznego.

Masło na różne sposoby

Należące do grupy nabiałowej masło to niemal w 90% tłuszcze zwierzęce pozyskane z mleka. Wykorzystywane jest nie tylko do smarowania pieczywa, ale także podczas smażenia, pieczenia czy duszenia potraw. Najlepsze masło powinno charakteryzować się bladożółtym kolorem, jednorodną konsystencją oraz przyjemnym, lekko śmietankowym aromatem.
Masło

Masło

Masło jest jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych. Używa się go na co dzień, a wysokiej jakości produkt doskonale nadaje się do smarowania pieczywa czy przygotowywania wypieków.
Dowiedz się więcej
Margaryna

Margaryna

Margaryna jest jednym z najpopularniejszych produktów wykorzystywanych zarówno do pieczenia, jak i smarowania pieczywa. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów margaryn o dobrym składzie i znakomitym smaku.
Dowiedz się więcej
Tłuszcze roślinne

Tłuszcze roślinne

Tłuszcze roślinne mają szerokie zastosowanie w kuchni. W ofercie hurtowni dostępne są różne rodzaje tłuszczów roślinnych, takie jak olej słonecznikowy, rzepakowy, lniany czy oliwa z oliwek.
Dowiedz się więcej
Tłuszcze zwierzęce

Tłuszcze zwierzęce

Tłuszcze zwierzęce można wykorzystać na wiele sposobów, w szczególności do potraw mięsnych i mącznych, takich jak pierogi czy kluski. W ofercie naszej hurtowni dostępny jest szeroki wybór tłuszczów zwierzęcych o różnym zastosowaniu.
Dowiedz się więcej
MARKI WŁASNE
ODKRYJ NASZE MARKI WŁASNE
Dowiedz się, jak nasze marki własne mogą ułatwić Ci pracę
Odkryj marki MAKRO