MAKRO Polska – Twój sukces to nasz biznes

Działamy na Polskim rynku od 1994 roku. Specjalizujemy się zarówno w obsłudze hoteli, restauracji i firm cateringowych (HoReCa), sektora tradycyjnego handlu, jak i biur i usług. MAKRO obsługuje klientów profesjonalnych w modelu wielokanałowym – zakupy w halach wielkoformatowych, online lub w modelu dostaw. Pierwsze hale hurtowni w Warszawie, Łodzi i Sosnowcu. Kolejne obiekty powstały w 1995 roku w Krakowie, Wrocławiu i Ząbkach pod Warszawą.
Do tej pory otwarto 29 hal sieci w całej Polsce. W 2003 roku MAKRO, aby podkreślić identyfikację z METRO AG zmieniło logo z czerwonego na żółto-niebieskie. Od tego czasu identyfikacja wizualna firmy pozostaje niezmieniona. W 2011 roku MAKRO uruchomiło sieć sklepów partnerskich pod marką ODIDO, która zrzesza niezależnych właścicieli sklepów spożywczych. Do końca czerwca 2022 otwartych zostało ponad 2200 sklepów tej marki.

O nas

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Prowadzenie własnej firmy wymaga pasji i zaangażowania – ale nie tylko. Od ponad 50 lat rozumiemy potrzeby profesjonalistów i wspieramy ich, oferując innowacyjne rozwiązania, specjalnie dostosowane usługi i szeroki asortyment produktów, a nie tylko sprzedając towary. 

 do ustalenia

Nasze aspiracje

Jesteśmy silnym partnerem, którego chętnie wybierają klienci biznesowi. Jako dostawca wielokanałowy łączymy szeroką sieć nowoczesnych hurtowni z rozbudowaną usługą dostawy Food Service Distribution/FSD oraz sklepem internetowym – a wszystko to ze wsparciem cyfrowym. Pomagamy każdemu z naszych klientów znaleźć najlepsze dla niego rozwiązanie.
 do ustalenia

Doradztwo biznesowe

Rozwój biznesu może być ogromnym wyzwaniem. W ramach usług doradztwa biznesowego i konsultingu oferowanych przez MAKRO, stajemy się Twoim niezawodnym partnerem, który pomaga Ci rozbudowywać działalność. 
 do ustalenia

Usługi finansowe

Usługi finansowe MAKRO ułatwiają prowadzenie działalności dzięki niezależnym wskazówkom finansowym. Dostarczamy odpowiednie zasoby i wiedzę przedsiębiorcom z różnych dziedzin hotelarstwa i gastronomii. 
odpowiedzialny biznes
Nasze społeczeństwo jest bardziej niż kiedykolwiek narażone na wyzwania gospodarcze, środowiskowe, społeczne i kulturowe. Jesteśmy jednak również przekonani, że zrównoważony rozwój jest kluczem do przekształcenia tych wyzwań w możliwości.
Dowiedz się więcej
Zobowiązanie

Nasze zasady przewodnie

We wszystkich naszych działaniach kierujemy się tymi pięcioma zasadami, będącymi maksymami postępowania każdego #bohateraMAKRO 

Potęga relacji 

Uważnie słuchamy, trzymamy się zasad, okazujemy szacunek i empatię, aby w pełni wykorzystać potęgę współpracy.

Nawiązujemy kontakt z innymi firmami, aby wspólnie budować silne, długofalowe relacje oparte na zaufaniu.

Dbamy o zaangażowanie i dobre samopoczucie pracowników, ponieważ przekładają się one na siłę i sukces naszej zróżnicowanej społeczności. 

Sukces klienta 

Z pasją walczymy o sukces naszych klientów. Dlatego zawsze jesteśmy blisko nich, aby móc zrozumieć ich biznes i dostarczać im najlepsze rozwiązania.

Działamy z myślą o naszych klientach biznesowych i służymy im pomocą we wszystkich możliwych aspektach.

Budujemy długofalowe relacje, aby świadczyć najlepsze w swojej klasie usługi, których podstawą jest jakość i terminowość. 

Zrównoważony biznes 

Wierzymy, że tylko zrównoważona, dbająca o ochronę zasobów firma może odnieść sukces w dłuższej perspektywie.

Dlatego działamy w sposób odpowiedzialny i całkowicie transparentny w naszym otoczeniu gospodarczym i środowiskowym, dążąc do spełniania wysokich standardów i wywierania pozytywnego wpływu na społeczeństwo – zarówno dziś, jak i w przyszłości.

Świadomie równoważymy cele krótko- i długoterminowe. 

Odpowiedzialność 

Jako przedsiębiorcy chcemy wpływać na zwiększanie wartości dla klienta i bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze działania.

Analizujemy czynniki naszego wzrostu i stale kwestionujemy status quo, aby nieustannie się doskonalić i wprowadzać innowacje. Nie uciekamy przed wyzwaniami, lecz stawiamy im czoła, eliminując przeszkody i znajdując rozwiązania.

Podejmujemy obliczone ryzyko i uczymy się na błędach, aby stale podnosić sobie poprzeczkę. 

Przywództwo poprzez przykład 

Jesteśmy autentycznymi wzorami do naśladowania, ufamy sobie nawzajem i poprzez ciągły feedback staramy się patrzeć na wszystko z różnych perspektyw.

Inspirujemy nas wszystkich do bycia najlepszą wersją siebie – i najlepszym partnerem w naszej społeczności.

Tworzymy środowisko oparte na szacunku, w którym każdy może wyrażać swoje przekonania i mówić o błędach. Promujemy rozwój w naszym zespole i poza nim.