Panga, czyli sum rekini, to słodkowodna ryba, która na polskich stołach pojawia się bardzo często. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na jej smaczne mięso z niewielką ilością ości i dużą dostępność. Ryba ta posiada jasne, delikatne mięso, raczej chude, z małą ilością kwasów omega-3, za to bogate w białko, witaminy oraz minerały. W naturze panga żyje w rzekach Azji Południowo-Wschodniej i osiąga spore rozmiary - dorosłe osobniki dorastają do 130 cm długości i ważą nawet 40 kg. Panga jest jedną z najważniejszych ryb hodowanych na skalę przemysłową, ma ogromne znaczenie gospodarcze. Dostępne w MAKRO filety z pangi można łatwo wykorzystać do przyrządzania wielu dań. Przyprawiaj tę rybę delikatnie - natką pietruszki, bazylią, sproszkowanym czosnkiem, gorczycą, imbirem albo mieloną papryką.

Dostępne formy pangi

 • Filet z pangi

  Filet z pangi

  Panga w tej wersji pozbawiona jest głowy, kręgosłupa, płetw oraz skóry i nadaje się idealnie do bezpośredniej obróbki - smażenia, pieczenia czy duszenia.


Dowiedz się więcej

 • Degustacje w MAKRO

  W halach często organizujemy degustacje, podczas których możesz spróbować pangi przygotowanej na wiele sposobów.

 • Wysoka jakość

  Rygorystyczne kontrole jakości gwarantują, że panga będzie świeża i smaczna.

 • Sprawdzeni dostawcy

  Pangę zamawiamy u dużych i sprawdzonych hodowców, dzięki czemu możesz być pewny, że mięso jest zdrowe i smaczne.

Jak sprawdzić świeżość pangi?

Przyjrzyj się oku ryby, które powinno być błyszczące, lekko wypukłe, z czarną, niemętną źrenicą, dotknij skóry i mięsa, które u świeżych ryb są jędrne, zwarte, sprężyste, bez ran, ubytków, błyszczące. W przypadku pangi zwracaj też uwagę na kolor mięsa - wybieraj te egzemplarze, które mają mięso o jasnej barwie, kremowej lub białej.


Sprawdź produkty w kategorii ryby słodkowodne

 • Sum

  sum-ziwy-180x110

  Występuje w wodach słodkich, głównie w rzekach. Osiąga długość 3 m i wagę 150 kg.

 • Karp

  zywy-karp-180x110

  Ryba z krajowych hodowli, o niepowtarzalnym smaku. Bogata w składniki odżywcze.

 • Jesiotr

  jesiotr-180x110

  Ma delikatne, chude mięso, które można smażyć lub dusić ale najsmaczniejszy jest pieczony.


Platforma rybna w MAKRO

Jakość gwarantowana!

Platforma Rybna jest jedną z platform logistycznych MAKRO, na którą codziennie dostarczane są świeże ryby i owoce morza. Tam przechodzą pierwszą, wnikliwą kontrolę jakości, która jest decydująca, ponieważ na tym etapie dostawa może zostać odrzucona – jeśli nie spełnia wszystkich wymogów jakościowych, bądź przyjęta i rozesłana do poszczególnych hal MAKRO.

Poznaj Platformę Rybną »
platforma-rybna