Tuńczyk to drapieżna morska ryba z rodziny makrelowatych, zamieszkująca wody Atlantyku, Pacyfiku i mórz przyległych (m.in. Morza Śródziemnego), czasami również Morze Północne i Morze Barentsa. Osiąga imponujące rozmiary - nawet do 2,5 m i 350 kg, i jest jedną z popularniejszych ryb dostępnych w handlu, ze względu na bardzo dobry smak mięsa, a także wartości odżywcze, których nie można mu odmówić. Mięso tuńczyka posiada jasnoczerwoną barwę i jest raczej chude. Zawiera niewiele kwasów tłuszczowych omega-3, jest za to bogate w pełnowartościowe, łatwo przyswajalne białko, a także w witaminy, przede wszystkim A i D, oraz w minerały. Jest nieco twarde, trochę wiórowate, a mimo to bardzo smaczne, stąd mówi się o nim często "wołowina mórz".

Dostępne formy tuńczyka

 • Tuńczyk patroszony

  tunczyk-patroszony-180x110

  Ta wersja tuńczyka pozbawiona jest wnętrzności oraz łusek, dlatego wybierając ją, unikniesz konieczności jej długiej obróbki.

 • Polędwica z tuńczyka

  poledwica-z-tunczyka-180x110

  Można ją smażyć, piec (także na grillu) albo dusić. Mięso wysokiej jakości, bardzo smaczne i zdrowe.

 • Stek z tuńczyka

  stek-z-tunczyka-180x110

  Ta wersja tuńczyka powstaje na bazie polędwicy tej ryby i jest jedną z najbardziej smacznych i odżywczych form dostępnych w sprzedaży.


Dowiedz się więcej

 • Atrakcyjne ceny

  Tuńczyka zamawiamy z pominięciem pośredników, każdorazowo składając duże zamówienie - daje nam to możliwość sprzedaży ryby w wyjątkowo atrakcyjnej cenie!

 • Częste degustacje

  W halach Makro często organizujemy degustacje, podczas których masz okazję spróbować tuńczyka przygotowanego na wiele sposobów – zapraszamy!

 • Świeże ryby

  Kupując tuńczyka w Makro masz pewność, że jest on świeży i smaczny, a jego jakość była kontrolowana na każdym etapie transportu i przechowywania.Inne ryby z kategorii ryby morskie

 • Łosoś

  losos-180x110

  To ryba ceniona za smaczne mięso i wysokie wartości odżywcze, która w każdej potrawie smakuje znakomicie.

 • Leszcz

  leszcz-180x110

  Jest dość tłusty, ościsty, o białym mięsie. To ryba idealnie nadająca się do wędzenia.


Platforma rybna w MAKRO

Jakość gwarantowana!

Platforma Rybna jest jedną z platform logistycznych MAKRO, na którą codziennie dostarczane są świeże ryby i owoce morza. Tam przechodzą pierwszą, wnikliwą kontrolę jakości, która jest decydująca, ponieważ na tym etapie dostawa może zostać odrzucona – jeśli nie spełnia wszystkich wymogów jakościowych, bądź przyjęta i rozesłana do poszczególnych hal MAKRO.

Poznaj Platformę Rybną »
platforma-rybna