Nie jesteś naszym Klientem?

Załóż kartę MAKRO teraz

Nasi pracownicy


Chcesz być blisko klientów i bezpośrednio wpływać na wynik sprzedaży MAKRO?
Praca w naszych halach to codziennie nowe wyzwania i nowe możliwości!

21-fot-70-70  Monika - kasjer
"...kiedy zostałam mamą, miałam możliwość dostosowania godzin pracy tak, abym mogła łączyć życie zawodowe z rodzinnym."


Kiedy zaczynałam pracę w MAKRO nie sądziłam, że praca Kasjera może być na tyle ciekawa, aby pozostać przy tej profesji tyle lat. To była moja pierwsza praca. Dzięki szkoleniom i pomocy zespołu, szybko zdobyłam wiedzę wymaganą na stanowisku Kasjera. Nauczyłam się obsługi urządzeń kasowych, wystawiania dokumentów fakturowych i fiskalnych czy rozpoznawania prawdziwości banknotów.

W pracy Kasjera priorytetem jest zadowolenie Klienta, które można osiągnąć tylko dzięki profesjonalnej obsłudze. Bardzo ważne są osobiste predyspozycje, takie jak: umiejętność nawiązywania kontaktów, życzliwość, ale jednocześnie asertywność. Praca przy kasie wymaga ode mnie także dużego zorganizowania, wyjątkowej odpowiedzialności, elastyczności i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Jako wieloletni pracownik dobrze znam naszych Klientów. Bezpośredni kontakt z nimi daje mi wciąż wiele satysfakcji i motywuje do dalszego rozwoju. W moim przypadku miałam na przykład okazję zdobycia nowych umiejętności na stanowisku Głównego Kasjera. Do moich zadań należało koordynowanie pracy zespołu kasjerów, rozpatrywanie reklamacji, monitorowanie sprzedaży i realizacji dużych zamówień.

MAKRO daje mi możliwość doskonalenia swoich kwalifikacji, zapewnia dobre warunki pracy oraz wynagrodzenie adekwatne do wykonywanych zadań.

Bardzo ważne dla mnie było również to, że kiedy zostałam mamą, miałam możliwość dostosowania godzin pracy tak, abym mogła łączyć życie zawodowe z rodzinnym.
Szczególnie mocno cenię sobie zaufanie jakim obdarzył mnie Zespół. Będąc Członkiem Komisji socjalnej, mam wpływ na podejmowane decyzje dotyczące ważnych spraw moich Koleżanek i Kolegów.

25-fot-70-70  Małgorzata - Młodszy Asystent Menedżera Kategorii Produktów


 
Pracę w MAKRO rozpoczęłam jako świeżo upieczona absolwentka poznańskiego UAM-u. Rozglądałam się za pierwszym, stałym, stabilnym zatrudnieniem. Zawsze chciałam przekonać się jak wygląda praca w międzynarodowej korporacji, dlatego też kiedy dowiedziałam się że Dział Handlowy MAKRO poszukuje pracowników, bez wahania zdecydowałam się na złożenie CV. Udało się - pozytywnie przeszłam proces rekrutacji i przeprowadziłam się do Warszawy w błyskawicznym tempie. To był przełomowy rok w moim życiu- pierwsza praca, nieznane miasto, nowi ludzie.

Pierwsze kroki w MAKRO stawiałam jako Pracownik Administracyjny w dziale Pieczywo. Po roku „przeprowadziłam się” do działu Sezon, na stanowisko Młodszego Asystenta Menedżera Kategorii Produktów. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ jest to specyficzny dział ze względu na bardzo szeroki zakres asortymentu oraz częstą zmienność artykułów na półkach. Przygotowania do konkretnego sezonu zaczynają się dużo wcześniej, co sprawia, że latem podziwiałam już bombki i łańcuchy choinkowe, a w grudniu czułam wiosnę, wprowadzając do systemu dane artykułów wielkanocnych.
Obecnie pracuję w dziale Gospodarstwo Domowe i zajmuję się przede wszystkim przygotowywaniem gazetek promocyjnych oraz przetargami na naszą markę własną.

Jeśli ktoś wyobraża sobie, że praca Asystenta polega na parzeniu kawy i kserowaniu dokumentów, bardzo się myli – w naszej firmie Asystenci Kupców mają szeroki zakres obowiązków i na nudę na pewno narzekać nie można. Na moim stanowisku zajmuję się m.in. listowaniem nowych artykułów, generowaniem zamówień dla hal, przygotowywaniem ofert do gazetek promocyjnych. Do codziennych zajęć należy kontakt z dostawcami i kierownikami działów w halach. Praca jest związana z dużą odpowiedzialnością, nierzadko natłokiem obowiązków, stresem, ale też satysfakcją, kiedy w końcu uda się wykonać wszystkie powierzone zadania i widzi się ich pozytywne efekty.

Dzięki MAKRO poznałam specyfikę branży handlowej i cały czas uczę się czegoś nowego. Każdy z nas codziennie dokonuje zakupów i rzadko zastanawia się nad tym, co dzieje się zanim towar trafi do sklepu czy hurtowni. Z tego względu praca w Dziale Handlowym jest dla mnie ciekawym doświadczeniem – pozwala spojrzeć na sklepowe półki z zupełnie innej perspektywy.

Poza zdobytą wiedzą i doświadczeniem jest jeszcze jeden aspekt pracy w MAKRO, który bardzo cenię - partnerskie relacje pomiędzy Pracownikami, zgrany i pomocny Zespół, w którym pracuję. Myślę, że z wieloma osobami poznanymi w firmie pozostanę w kontakcie przez długie lata, nawet jeśli nasze drogi zawodowe się rozejdą.

 27-fot-70-70 Ola - Kierownik ds. Rozwoju Operacyjnego
"Praca w MAKRO daje możliwość współpracy z wieloma osobowościami – wizjonerzy, pasjonaci, mentorzy…"

 
Do Zespołu MAKRO dołączyłam na ostatnim roku studiów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Stanowisko Asystentki Dyrektora Finansowego / Członka Zarządu, które wtedy objęłam, pozwoliło mi zdobyć niezwykle cenne doświadczenie - biznesowego spojrzenia na korporację oczami top menedżera.

Dzięki możliwości rozwoju poprzez indywidualną ścieżkę kariery, w niedługim czasie przeszłam do działu kontrolingu. Obecnie swą wiedzę finansową mam możliwość rozszerzyć o wiedzę typowo operacyjną, a w konsekwencji móc wspierać hale w rozwoju.

Od samego początku aż do dziś praca jest moją pasją. Wiem, że niektórym ciężko zrozumieć jak można całymi dniami pracować z tabelkami, jednak dla nas finansistów to źródło pełnej wiedzy o firmie i jej działalności, punkt wyjścia do kolejnych analiz, rekomendacji i nowych projektów. To bycie blisko wyników i osób które je współtworzą, uczestniczenie w procesach i wspieranie decyzji.

I o ile o tabelkach mogłabym pisać bardzo długo, o tyle jest inna wartość w pracy w MAKRO, o której mogłabym mówić bez końca.

Ludzie - dla mnie najważniejszy aspekt każdego biznesu.

Praca w MAKRO daje możliwość współpracy z wieloma osobowościami – wizjonerzy, pasjonaci, mentorzy, ludzie lojalni i skrupulatni, specjaliści w swoich dziedzinach, których łączy jeden cel.

To niezwykle budujące uczucie być częścią takiego zespołu - uczucie które napędza do działania, pcha do dalszego doskonalenia swoich umiejętności bez poczucia niezdrowej rywalizacji, za to w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

A zatem ludzie i cyfry to moja codzienność. Na pierwszy rzut oka może brzmieć monotonnie, jednak w MAKRO każdy dzień to nowe wyzwania: nowe sytuacje, nowe projekty, zmiany makroekonomiczne i wewnątrz firmy.

Poczucie ciągłych zmian powoduje, że każdy dzień jest inny niż poprzedni i nie ma mowy o monotonii.

Myślę, że to właśnie sprawia, że większość z nas pozostaje w MAKRO na długo.