Letnie napoje

Letnie drinki

Bazą owocowego ponczu jest zwykle białe wino, w którym najpierw zanurza się owoce, aby nasiąknęły alkoholem, a później należy dodać musujące alkohole, takie jak wino musujące czy cydr. Poncz wymaga specjalnego podania, razem z kieliszkami goście powinni otrzymać widelczyki lub wykałaczki, za pomocą których mogą wyłowić z ponczu owoce.

Mocny lub bezalkoholowy

Istnieje wiele wariacji na temat owocowego ponczu, w związku z czym łatwo stworzyć autorski koktajl. Przykładowo, truskawkowy owocowy poncz świetnie łączy się z różowym winem, a połączenie białego wina z ziołami, takimi jak mięta, melisa czy bazylia, zapewni oryginalny smak. Owocowy poncz uzupełniony alkoholami takimi jak rum lub wódka nabierze mocnego charakteru. Jeśli potrzebujemy lekkiej mieszanki na upalny dzień, najlepszymi składnikami ponczu będzie sok, syrop, woda mineralna lub lemoniada. Te składniki można wykorzystać także w całkowicie bezalkoholowych wariantach, które zaspokoją pragnienie wszystkich młodych gości oraz tych, którzy po spotkaniu muszą wsiąść za kierownicę. Uwaga: gazowane napoje należy dodać do ponczu tuż przed podaniem. W przeciwnym razie dwutlenek węgla zbyt szybko odparuje i nasza mieszanka straci bąbelki.


Na zimno

Niezależnie od tego, jakich owoców i innych składników używasz do ponczu, gotowy napój musi być przechowywany w lodówce. Tylko wtedy będzie smakował jak trzeba. Idealne schłodzenie można uzyskać na kilka sposobów. Misę z ponczem możesz umieścić w dużym pojemniku z lodem, lub schłodzić go od środka na przykład poprzez zanurzenie w misie woreczka z lodem. Jednym z bardziej widowiskowych sposobów jest wykorzystanie kostek lodu z zamrożonego soku owocowego lub zmrożonego puree owocowego, które będzie się powoli rozpuszczać i nadawać intensywnego smaku naszemu ponczowi. Tradycyjne kostki lodu mogą rozwodnić smak owocowego ponczu.


Likiery ziołowe

Mały kieliszek mocnego trunku alkoholowego na deser – dla wielu jest to nieodłączna część dobrego posiłku. Wśród tradycyjnych środków na poprawę trawienia są między innymi te na bazie ziół. Nie tylko smakują wyśmienicie, lecz pomagają organizmowi w trawieniu. A ich picie jest znowu w modzie!

alkohol napoje

Letnie koktajle - napoje w kolorze słońca

Sam widok kolorowych zmiksowanych drinków wystarczy, by wprawić Twoich gości w dobry nastrój. Dodatkowo, szeroki wybór różnych koktajli oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie.

napoje wino alkohol owoce

Soki owocowe i warzywne

Soki szybko tracą świeżość i wartości odżywcze, ponieważ wiele witamin nie toleruje dłuższego kontaktu z tlenem. Z tego powodu soki należy przygotowywać bezpośrednio przed podaniem i nie zostawiać ich na później.

bez alkoholu napoje owoce warzywa