Nie jesteś naszym Klientem?

Załóż kartę MAKRO teraz

Łosoś jurajski

Jurassic Salmon to pierwsza na świecie proekologiczna ferma zajmująca się chowem i hodowlą łososi atlantyckich w zamkniętych obiegach wody. Zlokalizowana jest w miejscowości Janowo, w województwie Zachodniopomorskim.

Hodowla prowadzona jest  w nowoczesnej hali o powierzchni 0,9 hektara w systemach RAS co oznacza, że woda produkcyjna pozbawiona jest związków azotu, fosforu oraz substancji toksycznych pochodzących z przemysłu czy rolnictwa.

Zakład ten jest  najbardziej technologicznie zaawansowanym obiektem, który wykorzystuje zasolone wody geotermalne co pozytywnie wpływa na zdrowotność ryby i jakość mięsa.

Ryby nie są narażone na pasożyty występujące w otwartych wodach. Łososie karmione są certyfikowanymi (certyfikat Global GAP) paszami opartymi o mączki rybne i składniki roślinne, zawierające naturalne barwniki – bez dodatków GMO i bez białka zwierząt lądowych.

Firma Jurassic Salmon była wielokrotnie nagradzana za innowacyjną metodę oraz nowoczesne warunki hodowli. Certyfikat ASC gwarantuje, że ryba pochodzi z hodowli ograniczającej negatywny wpływ na środowisko a IFS Food jest potwierdzeniem minimalizowania ryzyka wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa żywności producentów współpracujących z sieciami handlowymi.

Łosoś Jurajski w MAKRO

Pobierz certyfikaty: