Nie jesteś naszym Klientem?

Załóż kartę MAKRO teraz

Uczta Qulinarna

Uczta Qulinarna to linia produktów wołowych przygotowanych specjalnie z myślą o naszych klientach. Aby sprostać wysokim wymaganiom i oczekiwaniom konsumentów Sokołów przeanalizował zmieniające się trendy i stworzył wyjątkową ofertę.

Wołowina to ogólne określenie mięsa pochodzącego od bydła hodowlanego, głównie byków i jałówek rzeźnych w wieku powyżej jednego roku. Szczególne miejsce zajmuje w kuchni europejskiej i amerykańskiej. Należy również do jednych z najpopularniejszych mięs spożywanych na świecie. Jest niedoceniana w naszym kraju ze względu na małą znajomość jej szerokiego zastosowania kulinarnego. A przecież to szlachetny gatunek mięsa, zaliczany do najcenniejszych pod względem wartości odżywczych. Z tego powodu ”SOKOŁÓW” S.A. podjął szerokie działania, które mają spowodować, by na polskich stołach wołowina pojawiała się znacznie częściej. 

Uczta Qulinarna - Wołowina z Sokołowa

Przeprowadzono gruntowną analizę głównych rynków na świecie. Zbadano hodowlę bydła, ofertę i zastosowanie kulinarne mięsa wołowego w Ameryce Południowej, USA, Nowej Zelandii i Europie. Korzystając ze zdobytej wiedzy i doświadczenia renomowanych szefów kuchni stworzono całkowicie nową linię produktów wołowych pod marką „Uczta Qulinarna”. Obejmuje ona szeroką gamę mięs z kością i bez kości, które są oferowane w postaci całych elementów oraz mniejszych porcji. W celu poprawy kruchości i smakowitości wołowiny poddaje się ją procesowi dojrzewania w specjalnych pomieszczeniach o odpowiedniej temperaturze i wilgotności.

Produkcja sokołowskiej wołowiny odbywa się w Oddziałach w Kole i Tarnowie. Zakłady wyposażone są w nowoczesne linie produkcyjne, a sam proces przebiega wg światowych standardów. Mięso jest pozyskiwane ze zwierząt z polskich gospodarstw. ”SOKOŁÓW” S.A. przywiązuje szczególną uwagę do zapewnienie wysokiego poziomu dobrostanu zwierząt, co wpływa na walory smakowe finalnego produktu. Gwarancją bezpieczeństwa i wysokiego standardu wołowiny z SOKOŁOWA jest funkcjonujący System Zarządzania Jakością oraz stały nadzór weterynaryjny, co dodatkowo potwierdzają posiadane certyfikaty BRC i IFS.

Produkty pod marką „Uczta Qulinarna” to soczysta i krucha wołowina o gwarantowanej jakości!


Zalety zdrowotne wołowiny

 1. Mięso średniokaloryczne.
  Zrazowa górna zawiera mniej tłuszczu aniżeli mięśnie piersiowe kurcząt.
 2. Zasoby wysokowartościowego białka.
  Białko, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego, stanowi niezbędny element codziennej diety.
 3. Najlepsze źródło żelaza.
  Ze względu na największą wśród mięs zawartość tego pierwiastka zaleca się spożywanie czerwonego mięsa zwłaszcza przez kobiety ciężarne i dzieci.
 4. Źródło witamin, zwłaszcza z grupy B.
  Zawiera duże ilości witaminy B6 usprawniającej metabolizm, magazynującej zasoby energii, poprawiającej odporność i funkcjonowanie układu nerwowego oraz witaminę B12, która przeciwdziała niedokrwistości.
 5. Źródło potasu, magnezu i cynku.
  Pierwiastki te usprawniają procesy przemiany materii, optymalizują działanie systemu nerwowego, odżywiają kości, decydują o właściwym funkcjonowaniu mięśni oraz stawów.
 6. Jedno z najlepszych źródeł sprzężonego kwasu linolowego (CLA).
  Mięso wołowe zawiera kwas linolowy, który pomaga oczyścić krew z toksyn i dodatkowo redukuje tkankę tłuszczową.
 7. Dostawca L karnityny.
  Stosowana w lecznictwie przy niewydolności krążenia, chorobie wieńcowej, miażdżycy i terapii otyłości.
 8. Źródło kreatyny.
  Poprawia wydolność i sprawność fizyczną.

Praktyczne wskazówki

 1. Jak kupować wołowinę Wołowinę
  Powinniśmy kupować w sprawdzonych sklepach. Rożne gatunki mięsa - wołowina, wieprzowina, drób nie powinny leżeć obok siebie. Zwracamy uwagę na wygląd: mięso musi być sprężyste czyli odkształcać się po naciśnięciu, kolor powinien być intensywnie czerwony, a powierzchnia lekko wilgotna i matowa. Przy wyborze wołowiny należy zwrócić uwagę na jej zastosowanie kulinarne. Inny kawałek tuszy wołowej użyjemy do pieczenia, inny do gotowania, a inny do smażenia czy duszenia. Mięso wołowe w kontakcie z powierzchnią np. z opakowaniem odbarwia się na kolor brunatny. To jest jego naturalna właściwość i nie może być odbierana jako nieświeże.
 2. Przechowywanie wołowiny
  Wołowinę przechowujemy w lodowce w temperaturze 2-7 °C . Nie myjemy mięsa, jeśli mamy zamiar je przechowywać. Nie należy również kroić go na mniejsze kawałki, gdyż większe mogą być dłużej przechowywane. Naczynie z mięsem powinno być przykryte folią lub talerzem (ograniczamy dostęp drobnoustrojów i zapobiegamy jego wysychaniu). Możemy je również skropić delikatnie sokiem z cytryny lub octem. Świeżą wołowinę możemy zamrozić, zawijając ją szczelnie, aby nie traciła wody. Mięso zamrożone przechowujemy maksimum dwa miesiące.
 3. Przygotowanie wołowiny
  Wołowinę można zamarynować przed grillowaniem, pieczeniem, smażeniem czy duszeniem. W przyrządzonej marynacie wołowinę należy pozostawić na 1-2 dni.
 4. Przyrządzanie wołowiny
  Do przygotowania wołowiny nie używamy tłuczka! - wołowiny się nie ubija. Wyjątkiem są bitki i zrazy, ale też ubijamy je bardzo delikatnie. Nie smażymy i nie grillujemy za długo ponieważ mięso stwardnieje. Nie kroimy mięsa za cienko - dobry befsztyk powinien mieć minimum 20 mm grubości.

Stek z krzyżowej
Stek z krzyżowej
Są to wysokiej jakości steki, pochodzące z mięśnia będącego częścią udźca wołowego o delikatnym i soczystym smaku. Steki częściowo otoczone są błonami.
Rozbratel B/K
Rozbratel B/K
Element uzyskany z rozbioru ćwierćtuszy wołowej przedniej. Pochodzi z części grzbietowej tuszy wołowej, znajduje się między karkiem, a antrykotem. Charakteryzuje się kruchymi soczystym mięsem, otoczonym tłuszczem oraz błonami. Mięso jest zwarte i sprężyste.
Stek z rostbefu B/K
Stek z rostbefu B/K
Są to steki z rostbefu bez kości i z okrywą tłuszczową. Rostbef jest uzyskiwany z górnego odcinka części lędźwiowo – brzusznej. Mięsień znajduje się pomiędzy antrykotem, a udźcem. Składa się z mięśnia najdłuższego. Charakteryzuje się bardzo miękką, zwartą i soczystą tkanką mięśniową.

Rostbef B/K
Rostbef B/K
Znajduje się pomiędzy antrykotem, a udźcem. Jest to wysokiej jakości i delikatny w smaku fragment tuszy. Składa się z mięśnia najdłuższego. Charakteryzuje się bardzo miękką, zwartą i soczystą tkanką mięśniową. Mięsień pokryty jest tkanką tłuszczową oraz delikatnie otoczony błonami.

Stek z antrykotu B/K
Stek z antrykotu B/K
Steki otrzymywane z antrykotu bez kości z pozostawioną delikatną warstwą okrywy tłuszczowej. Jest to mięsień pomiędzy rostbefem, a rozbratlem, z otaczającymi go błonami. Skład się z mięśnia najdłuższego. Mięso odznacza się dużą soczystością i delikatnością.
Polędwica
Polędwica wołowa
Polędwica stanowi cały mięsień lędźwiowy wewnętrzny i część mięśnia biodrowego. Charakteryzuje się delikatną, miękką, soczystą, a zarazem kruchą strukturą. Jest najsmaczniejszym i najcenniejszym elementem mięsa wołowego.
Tomahawk
Tomahawk stek z rostbefu
Duży stek z rostbefu wołowego z częścią kości żebra wymagający dłuższej obróbki termicznej podczas przygotowania.
Stek z antrykotu
Stek z antrykotu Z/K
Są to steki z antrykotu z kością z pozostawioną delikatną warstwą okrywy tłuszczowej. Mięsień ten jest delikatnie otoczony błonami. Składa się z mięśnia najdłuższego. Mięso odznacza się dużą soczystością i delikatnością.