Wybierz odpowiedni papier do każdego zastosowania

Wybierz odpowiedni papier do każdego zastosowania

Każdy typ papieru jest przeznaczony do konkretnego zastosowania. Zawsze wybieraj i stosuj właściwy papier, a Twoi pracownicy i partnerzy biznesowi docenią, że takie szczegóły są dla Ciebie ważne.

Odpowiedni papier:


  • Jeśli chcesz drukować na czarno-białej drukarce laserowej, robić biało-czarne odbitki lub używać faksu wykorzystującego standardowy papier: Wybierz standardowy papier do kopiowania.
  • Jeśli szukasz uniwersalnego papieru, którego mógłbyś używać w drukarce i kopiarce, odpowiedniego zarówno do codziennych zastosowań, jak i oficjalnych dokumentów: Polecamy papier wielofunkcyjny.
  • Dla ostrości i kontrastu elementów tekstowych i graficznych na drukarkach atramentowych stosuj papier do wydruków atramentowych z mikroporowatą powłoką.
  • Jeśli potrzebujesz specjalnego papieru do wysokiej jakości wydruków laserowych: Papier do kolorowych wydruków laserowych zapewnia najwyższy poziom odwzorowania koloru na wydrukach i kopiach. Możesz nawet robić kolorowe wydruki w profesjonalnej jakości fotograficznej.
  • Czy bierzesz pod uwagę środowisko, kiedy dużo drukujesz? Papier z recyklingu robiony jest w 100% z makulatury – ale to nie oznacza obniżenia jakości.
SIG A4 EXCELLENT COL LAS Ream 3D 300 200 edit

Odpowiednia gramatura papieru do każdego zastosowania:

60g / m2  Cienki papier odpowiedni do korespondencji. 
80g /m2  Standardowa gramatura, polecana do codziennego użytku. 
90g / m2  Trochę grubszy niż standardowy, najlepszy do ekonomicznego drukowania dwustronnego. Zapobiega przebijaniu druku na drugą stronę. 
100-110g /m2
Do oficjalnej korespondencji, ważnych umów i zaświadczeń: im papier jest grubszy w dotyku, tym ważniejszy się wydaje. 
120-210g / m2  Na strony tytułowe i wielkoskalowe wydruki kolorowe. Odpowiednie oznaczenia ekologiczne: