Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Rozpieszczaj klientów i gości przepyszną kawą. W MAKRO znajdziesz nie tylko odpowiedni ekspres do kawy dla swojej firmy, ale także profesjonalne porady, a nawet dostawę i serwisowanie ekspresów. Poniższe informacje pomogą Ci wybrać odpowiedni ekspres w zależności od tego, ile kawy pijesz, jakiej powinna być jakości i jak łatwe powinno być jej przygotowanie:

Automatyczny ekspres do kawy

W pełni automatyczne ekspresy do kawy: kawa w korzystnej cenie, za naciśnięciem jednego przycisku


Lubisz napić się od czasu do czasu cappuccino i nie jesteś w tym osamotniony? Jeżeli tak, to w pełni automatyczny ekspres do kawy jest właściwym wyborem. W zależności od funkcjonalności robi espresso, ale także cappuccino, caffè latte i latte macchiato przy pomocy jednego przycisku – zaparzone z kawy według Twojego wyboru! Ceny bardzo się różnią – lepiej jest wydać trochę więcej na solidny ekspres, który będzie dawał Ci radość przez długi czas!


Kapsułkowe ekspresy do kawy

Kapsułkowe ekspresy do kawy: wygoda przy wyższej cenie za filiżankę


Ekspresy kapsułkowe także są bardzo proste w obsłudze: wybierz swój smak, włóż kapsułkę, wciśnij przycisk. Dzięki kapsułce za każdym razem odmierzana jest idealna porcja kawy. Cena jest jednak stosunkowo wysoka w porównaniu z kawą ze zwykłych mielonych ziaren, co jest zauważalne szczególnie w przypadku dużego spożycia kawy w większych biurach. Koszty różnią się w zależności od wyboru: od domowych urządzeń w korzystnej cenie, do wytrzymałych ekspresów biurowych.
Ekspresy na saszetki

Ekspresy na saszetki: proste w użyciu


Zwykłe ekspresy na saszetki także są przekonujące dzięki wyjątkowo łatwemu procesowi przygotowania i odmierzania kawy. Tego typu ekspresy charakteryzują się jednak niższym ciśnieniem zaparzania niż np. ekspresy kapsułkowe, co może mieć wpływ na smak espresso. Dlatego też są tańsze, ale także generują znacznie mniej odpadów.
Ekspres kolbowy

Ekspres kolbowy: sztuka robienia kawy


Rób kawę jak włoski barista: ekspresy kolbowe wyglądają stylowo i robią dobre wrażenie w każdym biurze. Są jednak stosunkowo drogie i potrzeba sporo praktyki, aby zrobić idealne espresso. Dlatego też nie są najlepszym wyborem w przypadku dużego zapotrzebowania na kawę.
Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe: sprawdzone i w korzystnej cenie

Tradycyjny ekspres korzystający z filtra jest wciąż popularny. Nowe modele często posiadają zintegrowany młynek do kawy lub funkcję spieniania mleka. Szczególnie praktyczne do używania w firmie są te modele, które umożliwiają wlanie przefiltrowanej kawy bezpośrednio do kubka termicznego. W ten sposób nigdy nie zabraknie Ci kawy.