Nie jesteś naszym Klientem?

Załóż kartę MAKRO teraz

WINO ROKU 2019

Wino Roku - Borgobruno

MAMY PRZYJEMNOŚĆ ZAPREZENTOWAĆ WINO ROKU 2019: BORGOBRUNO, TOSCANA

Wino, które jest odzwierciedleniem wyjątkowej przyrody i krajobrazu Toskanii.
Wyraża ono również toskański styl życia – cieszenie się i docenianie w życiu tego, co dobre: krajobrazu, słońca, ludzi i jedzenia. Borgobruno reprezentuje zatem styl życia oraz region stworzony do produkcji doskonałych gatunków wina. Przenieś się do świata wina i dowiedz się więcej!

makro

 

 

W JAKI SPOSÓB WYBIERAMY WINO ROKU

Każdego roku eksperci wina METRO poszukują partnera, z którym wyprodukują WINO ROKU. Po wyznaczeniu najkorzystniejszego regionu geograficznego, eksperci METRO poszukują producenta wina, który charakteryzuje się profesjonalizmem, po czym degustują setki win przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Po wybraniu partnera przez METRO, eksperci tworzą unikalną mieszankę dla WINA ROKU.

Szukaj naszego znaku, który jest gwarancją wiedzy i doświadczenia METRO. Znak ten zapewnia również, że wino jest dostępne wyłącznie w METRO oraz jest zwycięskim winem danego roku.

Borgobruno – red

BORGOBRUNO – WINO CZERWONE 0,75

Region Toskania 
Zawartość alkoholu 13.5% 
Szczep 85% Sangiovese,
10% Merlot, 5% Syrah 
Rok 2016

 

 

Borgobruno - rosé

BORGOBRUNO - WINO RÓŻOWE 0,75L

Region Toskania 
Zawartość alkoholu 12.5% 
Szczep 90% Sangiovese, 10% Syrah 
Rok 2018

 

 

 

Borgobruno - white

BORGOBRUNO - WINO BIAŁE 0,75L

Region Toskania 
Zawartość alkoholu 12.5% 
Szczep 50% Traminer,
30% Trebbiano, 20% Viognier 
Rok 2018

 

 

woty-2019-tuscany-wine-region_pl

Region Toskanii, w którym uprawia się nasze wino, nazywany jest „kopalnią złota”. Bogata gleba, doskonałe warunki klimatyczne i znakomite odmiany winorośli to idealne warunki dla wybitnych kreacji. Rodzina Castellani stara się jak najlepiej wykorzystać winorośl, winogrona i wyjątkową glebę pełną prehistorycznych skamieniałości. Właśnie dlatego nazwa Castellani oznacza produkcję win, które są wyrazem jednego z najbogatszych regionów enologicznych na świecie.

 

Borgobruno - Red

BORGOBRUNO – WINO CZERWONE

W kieliszku wino mieni się intensywnym rubinowym kolorem z refleksami granatu; doskonałe wino o aromacie wiśni i ciemnych owoców z lekką nutą wanilii. Dobrze zbalansowana, unikalna toskańska mieszanka przynosi delikatne i jedwabiste garbniki, a następnie długie i gładkie wykończenie, które warto połączyć z wyśmienitymi potrawami. W skrócie: piękne i harmonijne wino.

 

 

 

TERYTORIUM JEST BARDZO WAŻNE: TOSKANIA JEST REGIONEM ZNAKOMITYCH WIN ZNANYCH WSZYSTKIM NA ŚWIECIE”.

EXPERT WŁOSKIEGO WINA BARTOLI GIANFILIPPO, MANAGER KATEGORII

woty-2019-vineyard_pl
Castellani logo

Od pięciu pokoleń rodzina Castellani zajmuje się produkcją doskonałych win w Toskanii. Rodzina ta ma ponad stuletnie doświadczenie w produkcji wina i od zawsze kieruje się tą samą filozofią: „Jakość wina zaczyna się w winnicy”. W przypadku rodziny Castellani jest to specjalna gleba pełna starożytnych skamieniałości. Rodzina Castellani może wykorzystać swoje doświadczenie, aby stworzyć wspaniałe wina dzięki wyjątkowym winnicom i ich długiej i lojalnej współpracy z lokalnymi producentami wina. W rezultacie WINO ROKU oferuje wyjątkową mieszankę tego, co ma do zaoferowania Toskania.

BORGOBRUNO – WINO RÓŻOWE

Jasnoróżowy kolor; bardzo świeży i intensywny aromat z bukietem brzoskwiń i białych kwiatów. Wino charakteryzuje się świeżym smakiem z lekkimi nutami jagodowymi. Końcowe wrażenie jest czyste i wyważone. Eleganckie i świeże toskańskie rosé.

 

 

 

 

Borgobruno - Rosé

WYBRALIŚMY REGIONY, DOSTAWCÓW, NAJCIEKAWSZE WINA DLA NASZYCH KLIENTÓW”.

EXPERT WŁOSKIEGO WINA BARTOLI GIANFILIPPO, MANAGER KATEGORII

 

woty-2019-interview-1_pl_v2

Czy mógłby się Pan przedstawić i powiedzieć czym się zajmuje?

Nazywam się Bernard Filiol de Raimond i jestem dyrektorem globalnego zarządzania winem. Moją rolą jest definiowanie i wdrażanie najbardziej zrównoważonej strategii w celu jak najpełniejszego zaspokojenia potrzeb naszych profesjonalnych klientów. Wraz z moim zespołem pomagamy każdemu krajowi MCC w znalezieniu win o najlepszej cenie/jakości, niezależnie od ich pochodzenia. Obecnie zarządzamy ponad 120 międzynarodowymi projektami wina pochodzącego ze wspólnego źródła, w tym projektem „Wino Roku” w 22 krajach MCC.

 

Od jak dawna Pan się tym zajmuje?

Mając na myśli wino, ponad 12 lat. Mówiąc o zarządzaniu, zaopatrywaniu i zarządzaniu kategoriami w Metro: 21 lat.

 

W jaki sposób związał się Pan z działalnością winiarską?

Stopniowo, kiedy byłem w Metro France, miałem szansę zostać kierownikiem kategorii w produkcji alkoholi, następnie alkoholi i win musujących, a następnie win i win musujących. Jak już zacznie się pracę w tej branży, nigdy się z niej nie odejdzie.

 

Kiedy wybrano pierwsze Wino Roku?

Było to w 2008 roku i zostało ono wyprodukowane w Argentynie wyłącznie z winogron Malbec. W tym czasie wyprodukowaliśmy 20 000 butelek. Jak Pan wie, podczas ostatniej kampanii Wina Roku 2018 przekroczyliśmy próg 1 miliona. Godny kamień milowy w dziesiątej edycji, prawda?

 

Jak długo trwa wybranie Wina Roku? Jak wcześnie należy zacząć?

Jest to ciągłe poszukiwanie prowadzone przez najbardziej doświadczonych specjalistów wina, z którymi mamy szansę współpracować w Metro Group. Spotykamy się bardzo często i w ten sposób możemy przedyskutować różne możliwości.

 

Ile krajów odwiedza Pan, aby znaleźć odpowiednie wino?

Jak już wspomniałem, nie tylko mój zespół i ja, ale także ogromna międzynarodowa społeczność ekspertów wina degustuje tysiące win rocznie w wielu różnych obszarach produkcyjnych.

Borgobruno - White

BORGOBRUNO – WINO BIAŁE

Jasnożółty odcień ze złotymi refleksami; aromat ujawnia intensywny zapach białych kwiatów zmieszanych z wonią tropikalnych owoców. Uderzenie w ustach jest przyjemnie miękkie i owocowe o wyśmienitym i zrównoważonym smaku. Proste i dobrze wyprodukowane wino o delikatnych owocowych aromatach.

 

 

 

 

WYBRALIŚMY REGIONY, DOSTAWCÓW, NAJCIEKAWSZE WINA DLA NASZYCH KLIENTÓW”.

EXPERT WŁOSKIEGO WINA BARTOLI GIANFILIPPO, MANAGER KATEGORII

 

woty-2019-interview-2_pl

Jak opisałby Pan siebie, używając terminologii wina?

Porównałbym się do Spumante z szerokim bukietem kwiatów i owoców – białych owoców.

 

Kiedy po raz pierwszy odkrył Pan swoje zamiłowanie do wina?

Zakochałem się w winie i we wszystkim z nim związanym podczas mojego pierwszego VinItaly, które jest najważniejszym targiem winiarskim we Włoszech.

 

Czy Pana zdolność do smakowania wina można określić jako talent, tak jak talentem nazywamy głos wokalisty?

Powiedziałbym, że nie, także dlatego, że nie jestem zbyt melodyjny. Według mnie to kwestia wprawy.

 

Jak smakuje Pan wino? Z potrawami, samo, w towarzystwie?

Wino jest mile widziane przy każdej okazji, ale z pewnością oznacza ono towarzyskość. To doskonałe dopasowanie! Wieczór z przyjaciółmi, wspaniałe danie; w domu lub w restauracji.

 

Czy trzeba znać się na winie, aby w pełni je docenić?

Z pewnością ekspert może zrozumieć wszystkie niuanse w winie, ale możemy je opisać, aby każdy mógł je odkryć.

Jaka jest najważniejsza rzecz, jaką powinniśmy wiedzieć o winie?

Wiedzieć, jak dokładnie przeczytać etykietę.

 

Jak Pan uważa, dlaczego wino stało się towarem luksusowym?

Jakość wina wzrosła znacznie w ciągu ostatnich dziesięcioleci – kosztem konsumpcji. Pijemy znacznie mniej, ale znacznie lepiej i niestety średnia cena wina wzrosła w różnych częściach świata.

 

Jak wygląda proces wyboru WINA ROKU?

Pierwszym krokiem jest rozpoznanie trendu na wino lub jeszcze lepiej dla Wina Roku jest, aby zacząć od wyszczególnienia obszaru produkcyjnego.

 

Jakie wymagania powinno spełniać Wino Roku?

Wino Roku ma za zadanie oddać charakter obszaru, z którego pochodzi.

salute