Nie jesteś naszym Klientem?

Załóż kartę MAKRO teraz

Światowy Dzień Oceanów - 8 czerwca

 

Produkty oznaczona certyfikatem MSC pochodzą z certyfikowanego łowiska zgodnie ze Standardami wypracowanymi przez specjalistów na podstawie długoletnich badań. Zrównoważone rybołówstwo oznacza, iż ryby poławiane są w taki sposób, aby ich populacja mogła się odnowić, a sam połów nie zagraża innym gatunkowym. Dzięki temu możliwe jest zachowane bioróżnorodności i bogactwa ekosystemu.  Podczas całej drogi od morza do stołu ryba bądź owoce morza podlegają pełnej identyfikowalności w całym łańcuchu dostaw.

 

ryby1
ryby2

 

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Jest to czas, w którym warto przypomnieć, że morza i oceany zajmują 71% powierzchni Ziemi, są zamieszkiwane przez 100 mln gatunków. Rybołówstwo stanowi bardzo ważną gałąź gospodarki.  Niestety w ciągu ostatnich 40 lat wielkość morskich populacji zmalała o niemal połowę, a ponad 30 % zasobów ryb jest przełowionych.

MAKRO chce przypominać, iż nasze codzienne wybory mają znaczenie. W całej grupie METRO wdrożyliśmy długofalową  Politykę dotyczącą ryb. Konsekwentnie z dużą świadomością powagi tematu wdrażamy jej założenia.

 

 

 

Znak ASC to komunikat, że ryba, którą kupujemy pochodzi z odpowiedzialnej hodowli dbającej o dobrostan ryb. Taka akwakultura nie wpływa negatywnie na środowiska, zachowując jego naturalną równowagę. 

Kupując produkty MSC oraz ASC razem troszczymy się  o zasoby mórz i oceanów. Wierzymy, że to nasze wspólne dziedzictwo, które powinniśmy przekazać kolejnym pokoleniom.

W ofercie naszych Marek Własnych znajdziemy już 16 artykułów  z certyfikatami ASC oraz 4 MSC.  Szukaj na półkach produktów z charakterystycznymi logo.

ryby3

 

RYBY W MAKRO Z CERTYFIKATAMI MSC I ASC

Krewetka surowa obrana
Łosoś atlantycki wędzony
3
Więcej ryb oznaczonych certyfikatem MSC znajdziesz w halach Makro.
Krewetka gotowana obrana
Filet z pstrąga
4