Łosoś to ryba ceniona i uwielbiana na całym świecie, między innymi ze względu na wyborny smak, fantastyczny, pomarańczowo-różowy kolor mięsa, a także szlachetne pochodzenie. Nie bez znaczenia są także jego wartości odżywcze – łosoś bogaty jest w kwasy tłuszczowe omega-63, i omega-6, korzystnie wpływające na funkcjonowanie wszystkich układów ludzkiego organizmu, od układu krążenia, poprzez układ nerwowy, aż po układ kostny, a także w wysokiej jakości białko, łatwo przyswajalne, i witaminy, m.in. witaminę A, E czy D. Zawiera także minerały, m.in. wapń i fosfor, jego wpływ na nasze ciało jest więc naprawdę nieoceniony.

Dostępne w sprzedaży egzemplarze pochodzą z hodowli, przede wszystkim norweskich i szkockich. W naturalnym środowisku łosoś żyje natomiast w wodach zimnych oraz średnio zimnych północnego Atlantyku, a także w wodach Europy (od Morza Białego, Północnego, Bałtyku aż po Portugalię). Odżywia się małymi rybami oraz skorupiakami. Te ostatnie nadają jego mięsu charakterystyczną barwę. Sezonowo, na okres tarła, łosoś wędruje z wód morskich do rzek, stając się wówczas rybą słodkowodną.


Dostępne formy łososia

 • Filety wędzone na zimno

  filety-wedzone-na-zimno-180x110

  Jeżeli chcesz delektować się aromatycznym łososiem o ścisłej konsystencji i pięknym, złocisto brunatnym kolorze, wybierz filety z tej ryby wędzone na zimno.

 • Filety wędzone na gorąco

  filety-wedzone-na-goraco-180x110

  Wędzone w gorącym dymie filety z łososia charakteryzują się soczystym, jędrnym mięsem i świetnie przypieczoną, chrupiącą skórką.

 • Steki wędzone na gorąco

  steki-wedzone-na-goraco-180x110

  Po krótkiej obróbce cieplnej np. na patelni lub w piekarniku będziesz mógł cieszyć się wspaniałym smakiem i wyglądem steków.

 • Kawałki wędzone na gorąco

  kawalki-wedzone-na-goraco-180x110

  Zapiekanki, zupy, kanapki to tylko niektóre z propozycji dań, do których warto dodać wędzone na gorąco kawałki łososia.

 • Brzuszki z łososia wędzone

  brzuszki-z-lososia-wedzone-180x110

  Warto włączyć do swojej diety brzuszki z łososia wędzone ze względu na ich delikatny smak oraz bogactwo kwasów omega-3.

 • Roladki z łososia wędzone

  roladki-z-lososia-wedzone-180x110

  Roladki z wędzonego łososia to rewelacyjna podstawa do wielu przystawek i szybkich dań.


Dowiedz się więcej

 • Częste degustacje

  Przy stoiskach rybnych często organizowane są degustacje. Zapraszamy do spróbowania naszych ryb.

 • Korzystne ceny łososia

  Dzięki dużym zamówieniom, możemy zaproponować Ci bardzo korzystne ceny łososia.

 • Szeroki asortyment

  Dostępne w sprzedaży łososie pochodzą z hodowli norweskich i szkockich. Waga poszczególnych egzemplarzy wynosi od 1 do 8 kg. Nasi specjaliści od ryb z chęcią pomogą ci dokonać właściwego zakupu, a następnie pokroją wybranego przez Ciebie łososia wedle życzenia.Sprawdź produkty w kategorii ryby morskie

 • Śledź

  sledz-180x110

  Występuje we wszystkich morzach i oceanach, zawiera witaminy A, D, E oraz witaminy z grupy B. To jedna z popularniejszych ryb.

 • Makrela

  makrela-180x110

  Makrela świeża lub wędzona na gorąco zasmakuje nawet zagorzałym przeciwnikom jedzenia ryb.

 • Dorada

  dorada-180x110

  Ta należąca do rodziny okoniowatych ryba świetnie smakuje pieczona albo grillowana, jest też idealnym składnikiem sushi.


Platforma rybna w MAKRO

Jakość gwarantowana!

Platforma Rybna jest jedną z platform logistycznych MAKRO, na którą codziennie dostarczane są świeże ryby i owoce morza. Tam przechodzą pierwszą, wnikliwą kontrolę jakości, która jest decydująca, ponieważ na tym etapie dostawa może zostać odrzucona – jeśli nie spełnia wszystkich wymogów jakościowych, bądź przyjęta i rozesłana do poszczególnych hal MAKRO.

Poznaj Platformę Rybną »
platforma-rybna