Nie jesteś naszym Klientem?

Załóż kartę MAKRO teraz

Kolory w miejscu pracy, a samopoczucie

kolory-baner-1-940-200
Jakie kolory najlepiej sprawdzą się w aranżacji przestrzeni biurowej?
Wpływ kolorów na psychikę człowieka potwierdzają badania naukowe, a wiedza o ich działaniu jest powszechnie wykorzystywana w psychologii biznesu, marketingu i reklamie a także w codziennym życiu.


Wybór kolorów zależy od rodzaju wykonywanych zajęć i nastroju, który chcemy wywołać.

Czy wiesz, że :

  • Barwy neutralne, wyciszone jak biel i odcienie szarości lub pastelowe błękity dobrze nadają się do biur, których pracownicy potrzebują spokoju i koncentracji uwagi. Mogą niestety powodować wrażenie nudy i monotonii – warto wówczas wzbogacić wystrój o dodatkowe elementy dekoracyjne.
  • Najbardziej uniwersalne i stosowanie z powodzeniem w różnych wnętrzach biurowych są ciepłe, jasne tony o małym nasyceniu. Działają one aktywizująco, wywołują wrażenie ciepła i przytulności.
  • Myślenie kreatywne pobudzają zdecydowane odcienie pomarańczu, błękitu i czerwieni, więc doskonale sprawdzą się one w agencjach reklamowych i działach marketingu. Kolory te należy jednak stosować z umiarem by nie męczyły wzroku. Zieleń uspokaja i wycisza, pozytywnie wpływając na samopoczucie.

Dobierając kolory należy też pamiętać o roli oświetlenia – będą się one prezentowały inaczej w świetle naturalnym i w różnych odcieniach światła sztucznego. Na pewno warto wykorzystać moc kolorów, aby miejsce pracy nastrajało nas pozytywną energią!

Chromoterapia (leczenie kolorem) – była znana i praktykowana w starożytności.

kolory-baner-2-940-200x
Współcześnie projektanci zajmujący się aranżacją wnętrz, kolor traktują jako nośnik energii. Wiedząc, jakiego rodzaju jest to energia, możemy zmienić atmosferę wnętrza tak, aby była korzystna dla naszego samopoczucia i wspierała nasze działania.

Nieodpowiedni dobór kolorów może powodować rozdrażnienie, senność lub zmęczenie. W biurze należy unikać barw ciemnych i przytłaczających, zwłaszcza jeśli pomalowane jest nimi całe wnętrze. Warto wydzielać kolorem poszczególne działy czy strefy w zależności od ich funkcji.

Sprawdź naszą ofertę i zmień wystrój swojego biura na wiosnę.