Nie jesteś naszym Klientem?

Załóż kartę MAKRO teraz

Ekologia


Odpowiedzialność społeczna - Ekologia
W 2008 roku po raz pierwszy nasze Platformy przeszły pozytywnie certyfikację na wprowadzanie do obrotu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, produktów EKO / BIO. Z początku było to tylko 7 produktów z Platformy Owocowo – Warzywnej. W tym czasie byliśmy jedną z pierwszych firm jaka poddała się obowiązkowemu procesowi certyfikacji z tego zakresu.

W roku 2015 dołączyły produkty z Platform Chilled i Dry i wtedy mieliśmy zgłoszonych już ponad 70 produktów. Na początku lutego tego roku potwierdziliśmy po raz kolejny, że organizacja obrotem produktami ekologicznymi wypełnia w 100% wymogi prawa – proces certyfikacji nie stwierdził żadnych niezgodności!!! Na rok 2016 zostało zgłoszonych ponad 150 produktów z naszych Platform – jest to obrazem tendencji rynku oraz coraz bardziej wyedukowanego klienta. Cieszy również fakt, że prawie połowa ze zgłoszonych produktów to jedzenie dla dzieci – będzie rosło nam zdrowo odżywione Młode Pokolenie. W tym miejscu składamy wielkie podziękowania dla działów QA / QC, SCM, Kupieckich oraz naszych operatorów logistycznych, którzy pomogli w przygotowaniach w procesie recertyfikacji naszych Platform na obrót produktami EKO / BIO.

Patrząc na dynamiczny rozwój tej gałęzi produktów spożywczych, w latach przyszłych ich znaczenie będzie coraz większe w obrotach naszej Firmy, dlatego cieszy fakt, że jesteśmy w stanie sprostać coraz większym wymogom w obrocie tymi artykułami.

Dbamy o naszą ziemię, chronimy lasy.

powrót do strony Odpowiedzialności społecznej