Sadko

Wieloletnia współpraca

MAKRO od początku funkcjonowania na Polskim rynku stawia na budowanie, długofalowych, partnerskim relacji z producentami na zasadzie zwycięzca/zwycięzca. Wspieramy producentów prowadząc stabilną, przewidywalną politykę zakupową polegającą na kontraktacji wybranych produktów i kupując całość umówionych ilości owoców i warzyw. Przekazujemy producentom naszą wiedzę, kompetencje i doświadczenie na temat produktów, trendów rynkowych i zmieniających się preferencji naszych klientów oraz trendów.

Z wieloma producentami współpracujemy od początku czyli od 25 lat.

 

293A7082

 

Jednym z nich jest Grupa Sadco. To czołowy w regionie kujawskim i jeden z największych producentów jabłek w Polsce. Wszystko zaczęło się wiele lat temu. Na ziemi rodziny Jędrzejewskich jabłonie uprawiało się od pokoleń. Rodzinne sady przez lata się rozrastały, uległy przekształceniu i aktualnie wchodzą w skład 300 ha gospodarstw sadowniczych należących do grupy Sadco. Piotr Jędrzejewski i jego szwagier – Sławomir Szeroczyński (obaj są absolwentami SGGW) dobrze wykorzystali potencjał rodzinnej ziemi. Od 1988 roku konsekwentnie rozwijają przedsiębiorstwo, obecnie zrzeszające kilkunastu producentów jabłek z  Kujaw.

Zarządzający Sadco cały czas blisko współpracują z holenderskimi specjalistami z branży sadowniczej, którzy uchodzą za najlepszych ekspertów w Europie. Zagraniczne know-how pozwoliło dostosować produkcję do potrzeb rynków międzynarodowych.

Jako uznany producent i dostawca jabłek deserowych, Grupa Sadco posiada najważniejsze branżowe certyfikaty, jak np. Global GAP (Good Agricultural Practice). Jednym z najważniejszych celów standardu jest ograniczenie do niezbędnego minimum stosowanie nawozów i środków ochrony roślin. Dzięki temu ogranicza się niekorzystny wpływ rolnictwa na środowisko i zapewnia dłuższe użytkowanie terenów rolniczych.

O pozycji Sadco świadczą również prestiżowe kontrakty realizowane poprzez sieć Makro Cash&Carry na dostawę owoców do określonych grup konsumentów. Za najbardziej „ciekawe” zamówienie można uznać zlecenie dostarczenia jabłek dla żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Polsce. Ciekawym przedsięwzięciem było także zamówienie jabłek sygnowanych „Sadco” na Światowe Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r.

 

 

Jako jedna z największych firm w Polsce, staramy się dbać o zrównoważony rozwój np. w tym sezonie wprowadzamy do obrotu opakowania ,,zero waste.

           Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu, znaczy „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Opakowania foliowe nie są tworzywem, które ulega biodegradacji – to znaczy, że po wyrzuceniu do środowiska naturalnego foliowa torebka lub folia spożywcza będzie rozkładać się w nim przez setki lat, stopniowo uwalniając toksyczne substancje. Dodatkowo są to opakowania jednorazowe, generujemy więc ich ogromne ilości, co ma swoje konsekwencje dla środowiska naturalnego. Dlatego właśnie rezygnacja z tego typu opakowań sprawia, że nasze środowisko naturalne ma szansę dobrze służyć kolejnym pokoleniom.

My poszliśmy jeszcze o krok dalej - przygotowujemy dla Was przepisy w których naczynia zostały zastąpione takimi do zjedzenia - poznaj projekt "zero plate" :D 

Sprawdź nasze przepisy -> Koszyczki z tortilli i tatar z matjasa! 

Koszyczki z tortilli i tatar z łososia

 


Sakiewki z figą i sorbet z pomidora

Kuchenne fantazje #zeroplate - sakiewki z figą i sorbet... z pomidora!

zero waste zero plate makro chef fit

Sernik na zimno z malinami

Łatwy przepis na pyszny sernik z malinami z dodatkiem białej czekolady.

deser makro chef na słodko owoce

Tarta z dynią i ricottą

Dynia kojarzy się obecnie z beztroską zabawą halloweenową, ale w naszych głowach przywołuje wspomnienia z dzieciństwa i potrawy naszej babci - sprawdź teraz słodki nowoczesny przepis i daj ponieść się wspomnieniom.

wegetarianskie warzywa na słodko deser

Jabłecznik na kruchym spodzie z bezą i kruszonką

Szara reneta to stara odmiana jabłoni idealna na jabłecznik! Wróć do smaków z dzieciństwa i połącz to z przepyszną bezą.

beza deser na słodko wegetarianskie owoce

Crème brûlée

Klasyka wśród słodyczy, czyli crème brûlée, to doskonały sposób, aby urozmaicić twoje myślenie o deserach. Wędrówka w poszukiwaniu nowych doznań? Czemu nie.

wegetarianskie na słodko