Nie jesteś naszym Klientem?

Załóż kartę MAKRO teraz

Archiwizacja i wysyłka dokumentów

Prawo wymaga od przedsiębiorców wieloletniego archiwizowania wydruków z kas fiskalnych, rozliczeń z fiskusem, kontraktów i oczywiście faktur. By zachować kontrolę nad stosami dokumentów warto zapoznać się z ofertą hurtowni MAKRO. Nasz wybór segregatorów, przekładek i koszulek odznacza się wysoką jakością i trwałością dzięki czemu Twoje dokumenty przetrwają lata.

Archiwizacja i wysyłka dokumentów z MAKRO

Archiwizacja dokumentów

W wielu firmach dokumenty drukowane to nadal do 90% archiwizowanych informacji. Dostępne w hurtowni MAKRO produkty do archiwizacji takie jak zamykane pudełka o różnych pojemnościach, segregatory oraz pojemniki na dokumenty to najlepszy sposób by nad nimi zapanować.

Niszczenie dokumentów

Nawet w tak, zdawałoby się, tradycyjnej kategorii produktów Makro zaskakuje praktycznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami. Archiwizacja staje się szybsza i wygodniejsza, a także - co nie jest bez znaczenia - przyjaźniejsza dla środowiska naturalnego.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą zamienić krajobraz po bitwie w uporządkowane archiwum

 1. Pozbądź się dokumentów, których nie musisz dłużej archiwizować. Jeżeli dokumenty księgowe (np. faktury czy PK) mają więcej niż 6 lat, a korespondencja (włączając zlecenia) czy dokumenty rozchodu (WZ, RW, PZ) – więcej niż 5 lat można się ich pozbyć. Należy jednak zadbać, by zawarte w nich dane nie wpadły w niepowołane ręce. Najlepiej poradzą sobie z tym oferowane przez nas niszczarki.
 2. Oceń jakie i ile z pozostałych dokumentów można będzie zniszczyć w następnych latach organizując archiwum. Prawidłowy system archiwizacji w oparciu o przeznaczone do tego produkty to również najlepsza gwarancja sprawnego dostępu do danych w przyszłości.
 3. Jeśli po wykonaniu poprzednich czynności ilość dokumentów nadal wprawia w zakłopotanie można zrobić dwie rzeczy: skorzystać z usług firmy zewnętrznej lub zorganizować własne archiwum. Zaletą drugiego rozwiązania jest stała dostępność dokumentów. Do jego urządzenia z pewnością przydatne będą regały, takie jak te w ofercie hurtowni MAKRO.

> Sprawdź naszą ofertę niszczarek

Sprawdź naszą ofertę produktów przeznaczonych do archiwizacji
 

Przechowywanie dokumentów zarchiwizowanych

 1. PRZEKŁADKI GŁADKIE I INDEKSOWE
  Gromadzenie dużej dokumentacji związanej z prowadzonym projektem to codzienność dla ponad 60% pracowników biurowych. Nie inaczej jest przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej gdzie dodatkowo rozmaite sprawy wymagają stałej aktualizacji i kontroli. Niezwykle pomocne jest wtedy tematyczne posegregowanie zadań – tu doskonale sprawdzą się przekładki z naszej oferty. Sprawdź naszą ofertę >>
 2. KOSZULKI NA DOKUMENTY
  Kto nie ma swojego ulubionego rodzaju koszulki? Hurtownie MAKRO oferują trwałe koszulki na dokumenty nie tylko w różnych opakowaniach i formatach, ale też na każdą kieszeń. Sprawdź naszą ofertę >>
 1. OFERTÓWKI NA DOKUMENTY
  Notatki przeglądane przez wiele osób nie muszą być pogięte i zabrudzone - wystarczy użyć ofertówki. Dokumenty będą dostępne bez wyjmowania z osłony. Sprawdź naszą ofertę >>
 2. SKOROSZYTY
  Najważniejsze zalety skoroszytu to wygoda prezentacji i przechowywania. Dzięki przezroczystej przedniej okładce i wyciąganemu paskowi na opis łatwo znaleźć właściwy skoroszyt na półce. Sprawdź naszą ofertę >>
 3. SEGREGATORY
  Biorąc pod uwagę częstotliwość ich wykorzystania, segregatory są niezbędnym elementem w każdym biurze, niezależnie od jego wielkości. Makro proponuje różne rodzaje segregatorów, dostosowanych do potrzeb, oczekiwań i możliwości klienta. Sprawdź naszą ofertę >>

Artykuły papiernicze i biurowe

Archiwiziacja dokumentów
Warto również pamiętać o artykułach papierniczych i biurowych, bez których żadne biuro nie jest w stanie się obyć.  Szybkie notatki, wydruki czy też informacje, które zazwyczaj przypinamy na tablicach korkowych lub magnetycznych, wypisujemy na różnego rodzaju karteczkach, w notatnikach i brudnopisach. Zadbaj o to, by myśli zawsze zostawały spisane, a pamięć nie zawodziła dzięki karteczkom samoprzylepnym.
Sztuka robienia notatek:
 • rób notatki odręcznie,
 • notuj to co jest naprawdę ważne (używaj słów kluczy),
 • pisz własnymi słowami,
 • nie przejmuj się składnią,
 • rysuj,
 • stosuj własne symbole,
 • zostawiaj miejsce na swoje własne późniejsze przemyślenia,
 • utrzymuj porządek

Czy wiesz, że...

W czasie robienia notatek zostają uruchomione dodatkowe partie mózgu, co poprawia naszą zdolność do zapamiętywania. Gdy mózg zostanie zmuszony do kodowania i zapisywania tego co słyszmy nasza koncentracja wzrasta co pomaga w zapamiętywaniu.Wysyłka

wysylka01-final
Każda osoba, która prowadzi własny biznes wie, że konieczne i niejednokrotnie kluczowe jest korzystanie z poczty tradycyjnej przy wysyłce paczek. Najlepiej wiedzą o tym właściciele sklepów internetowych. Z myślą o nich i wszystkich pozostałych klientach, hurtownia MAKRO ma w swojej ofercie pełen asortyment produktów niezbędnych do bezpiecznej wysyłki paczek. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
 1. OPAKOWANIE ZEWNĘTRZNE
  Opakowanie dobierz odpowiednio do wagi i rodzaju wysyłanego towaru. Używane pudełka tracą właściwości ochronne i wytrzymałość dlatego w miarę możliwości używaj nowych. Z pewnością znajdziesz opakowania odpowiednie dla swoich potrzeb spośród szwerokiej oferty hurtowni MAKRO.
 2. WYPEŁNIENIE WEWNĘTRZNE 
  Wypełnienie unieruchamia zawartość opakowania i chroni ją przed siłami zewnętrznymi. Polecamy sprawdzone i ekonomiczne rozwiązanie jakim jest folia pęcherzykowa. W przypadku mniejszych przesyłek doskonałą ochroną są koperty z zabezpieczeniem powietrznym – pozwalają uniknąć zgniecenia czy porysowania zawartości.
 1. ZAMKNIĘCIE
  Nawet najlepsze wypełnienie nie zda się na nic jeśli pojemnik jest niewłaściwie zamknięty. Niezawodne rozwiązanie to mocne taśmy pakowe o szerokości 50mm lub szersze.
 2. OPIS
  Bez właściwego opisu solidnie zapakowana przesyłka nigdy nie dotrze do adresata. Trwały i czytelny opis zapewnia użycie odpowiednich etykiet i markerów.
 3. OZNAKOWANIE
  Upewnij się, że dostawca odpowiednio potraktuje Twoją przesyłkę używając powszechnie znanych oznakowań, np. „ostrożnie szkło”.