Preparaty do odstraszania zwierząt niszczących rośliny

Nie wiesz, w jaki sposób uratować trawnik przed kretami? Nie możesz oduczyć psa kopania w kwietniku? Z produktami MAKRO uda Ci się ochronić ogród przed niechcianymi gośćmi.

Odstraszacz kretów, psów i kotów

Odstraszacz kretów, psów i kotów w hurtowni MAKRO

Preparat w postaci proszku do odstraszania kretów, psów i kotów niszczących ogrody i placów zabaw dla dzieci. Zabezpiecza te miejsca przed odchodami psów i kotów, a także przed ryciem kretów. Zapach skutecznie odstrasza zwierzęta, ale nie jest uciążliwy dla ludzi.

Sposób użycia:

 1. 1.

  Krety – należy odsłonić fragment tunelu kreta i wsypać do środka preparat. Następnie uszczelnić otwór tak, aby zapach bez problemu rozchodził się wewnątrz korytarzy. Można również posypać cały teren, rozpoczynając od jego środka i co kilka dni powiększać posypywany obszar.

 2. 2.

  Psy i koty - w celu zabezpieczenia terenu należy posypać preparatem każdy metr kwadratowy powierzchni. W miejscach szczególnie narażonych na zanieczyszczenie przez zwierzęta można wysypać większą ilość produktu.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych (niewielka ilość opadów) preparat jest skuteczny przez około 2 miesiące.

Elektryczny odstraszacz kretów i gryzoni

Działa w sposób przyjazny środowisku, bez konieczności użycia środków chemicznych lub pułapek. Urządzenie działa odstraszająco na krety, nornice i inne gryzonie podziemne.
Zasięg działania: w zależności od rodzaju urządzenia i gleby (mokra glina lepiej przewodzi wibracje niż piasek) urządzenie zabezpiecza obszar od 500 do 1.000 m2. Urządzenie na baterie. Wymiana baterii po około 6 miesiącach działania. Urządzenie jest wodoodporne. Praktycznie niewidoczne po umieszczeniu w ziemi. Nie szkodzi zwierzętom domowym.

Sposób działania:

Emitując sygnały dźwiękowe urządzenie działa odstraszająco na krety i gryzonie podziemne, które obdarzone są doskonałym zmysłem słuchu i zdolnością odczuwania drgań.

Sposób użycia (urządzenie umieszcza się w centrum obszaru, z którego chcemy pozbyć się kretów i gryzoni) i miejsce zastosowania:

 1. 1.

  trawniki, klomby;

 2. 2.

  tereny rekreacyjne;

 3. 3.

  boiska i place zabaw;

 4. 4.

  tunele foliowe;

 5. 5.

  ogródki działkowe

Granulat na krety

Granulat na krety w hurtowni MAKRO

Sposób użycia:

Zdjąć ziemię z kopców i wsypać granulat do każdego korytarza. Zasłonić kopiec tak, aby nie zanieczyścić granulatu. Jeśli zaobserwujemy powstawanie nowych kopców, należy w nich również umieścić preparat, a nieczynne kopce zasypać. Zabieg powtarzać tak długo, aż nowe kopce przestaną się pojawiać.

Świece na krety

Środek przeciwko kretom o działaniu gazowym, w formie świecy dymnej. Substancja czynna - fosforek glinu - powstaje w wyniku reakcji spalania. Fosforek glinu pod wpływem wilgoci z gleby rozkłada się i wydziela fosforowodór.

Sposób użycia:

Należy ustalić czynne kopce i korytarze. Przygotować otwór w czynnym kopcu - ze względów bezpieczeństwa stosowania konieczne jest wykonanie otworu przed wykonaniem dalszych czynności. Końcówkę świecy należy zapalić od płomienia (około 5-15 sekund). Palącą się intensywnie świecę natychmiast włożyć do przygotowanego wcześniej otworu. Świeca umieszczona w otworze pali się w nim przez około 15-30 sekund. Po zgaśnięciu świecy otwór można szczelnie zatkać wiązką trawy i przysypać ziemią, nie niszcząc tunelu. Popiół powstały w wyniku spalenia świecy powoduje likwidację szkodników. Preparat zaczyna działać natychmiast po zastosowaniu. Zalecana dawka: 1 świeca na 1 zamieszkały kopiec / korytarz.